ATP Rio de Janeiro: aura pokrzyżowała szyki Łukaszowi Kubotowi i Marcelo Melo

Mecz I rundy debla rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Rio de Janeiro pomiędzy Łukaszem Kubotem i Brazylijczykiem Marcelo Melo a Nicolasem Jarrym i Jirim Veselym został przerwany w drugim secie z powodu opadów deszczu.

Marcin Motyka
Marcelo Melo i Łukasz Kubot Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Marcelo Melo i Łukasz Kubot
Łukasz Kubot i Marcelo Melo po raz drugi wspólnie stanęli na starcie turnieju ATP w Rio de Janeiro. W ubiegłym sezonie polsko-brazylijska dotarła w tej imprezie do ćwierćfinału. Tegoroczne zmagania rozpoczęła meczem z Nicolasem Jarrym z Chile i Czechem Jirim Veselym, którzy do głównej drabinki przebijali się przez kwalifikacje.

Pierwszego seta najwyżej rozstawieni Kubot i Melo wygrali 6:4, trzykrotnie przełamując rywali. W drugim przy stanie 2:2 mecz został przerwany przez opady deszczu. Po kilkudziesięciu minutach tenisiści wrócili do gry, ale po rozegraniu kolejnych czterech gemów nad kortami w Rio de Janeiro znów się rozpadało.

Ostatecznie pojedynek został przełożony na czwartek, który dla Kubota i jego partnera może być bardzo intensywnym dniem. Jeżeli Polak i Brazylijczyk wygrają z Jarrym i Veselym, kilka godzin później ponownie wyjdą na kort, aby w ćwierćfinale zmierzyć się z Argentyńczykami Andresem Moltenim i Horacio Zeballosem bądź z brazylijskimi posiadaczami dzikiej karty, parą Thomaz Bellucci / Andre Sa.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,695 mln dolarów
środa, 21 lutego

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Nicolas Jarry (Chile, Q) / Jiri Vesely (Czechy, Q) 6:4, 4:4 *do dokończenia

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do ćwierćfinału?