WTA Budapeszt: kolejne łatwe zwycięstwo Dominiki Cibulkovej, porażka Shuai Zhang

Słowaczka Dominika Cibulkova pokonała Szwedkę Johannę Larsson i awansowała do półfinału turnieju WTA International w Budapeszcie.

Dominika Cibulkova Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Dominika Cibulkova
W drodze do półfinału Hungarian Ladies Open Dominika Cibulkova (WTA 33) trzem rywalkom oddała 17 gemów. W ćwierćfinale wygrała 6:3, 6:2 z Johanną Larsson (WTA 84). W trwającym 83 minuty spotkaniu Słowaczka obroniła osiem z 10 break pointów, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Finalistka Australian Open 2014 podwyższyła na 5-0 bilans spotkań ze Szwedką.

Odpadła Shuai Zhang (WTA 34), która przegrała 2:6, 4:6 z Alison van Uytvanck (WTA 80). W ciągu 69 minut Belgijka zaserwowała cztery asy, zgarnęła 32 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparła dwa break pointy.

Mona Barthel (WTA 74) pokonała 6:3, 6:4 Ysaline Bonaventurę (WTA 154). Niemka posłała sześć asów i obroniła siedem z ośmiu break pointów. Viktoria Kuzmova (WTA 121) wygrała 6:4, 6:2 z Petrą Martić (WTA 56). Chorwatka miała siedem szans na przełamanie i żadnej nie była w stanie wykorzystać. Słowaczka zdobyła 32 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W półfinale Cibulkova zmierzy się z Barthel i będzie to pierwsze starcie obu tenisistek. Również van Uytvanck i Kuzmova nigdy wcześniej się ze sobą nie spotkały.

Hungarian Ladies Open, Budapeszt (Węgry)