ATP Dubaj: godzina Marcina Matkowskiego i Aisama-ul-Haqa Qureshiego. W czwartek powtórka zeszłorocznego finału

Marcin Matkowski i partnerujący mu Pakistańczyk Aisam-ul-Haq Qureshi w dwóch setach pokonali Divija Sharana i Yuichiego Sugitę w I rundzie zmagań debla rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Dubaju.

Marcin Motyka
Aisam-ul-Haq Qureshi (z lewej) i Marcin Matkowski (z prawej) Getty Images / Pat Scala / Na zdjęciu: Aisam-ul-Haq Qureshi (z lewej) i Marcin Matkowski (z prawej)
Dla Marcina Matkowskiego i Aisama-ul-Haqa Qureshiego to drugi wspólny występ w turnieju ATP w Dubaju. W ubiegłym sezonie polsko-pakistański duet dotarł do finału. Tegoroczne zmagania rozpoczął w środę meczem z Divijem Sharanem z Indii i Japończykiem Yuichim Sugitą.

Warszawianin i jego partner byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji. I sprostali oczekiwaniom, choć w pierwszym secie mieli nieco problemów. Wprawdzie zaczęli od szybkiego przełamania i wyjścia na prowadzenie 3:0, ale inauguracyjną partię wygrali dopiero 7:5, wykorzystując trzeciego setbola. Druga odsłona była już łatwiejsza i zakończyła się wynikiem 6:1.

Mecz trwał godzinę. W tym czasie Matkowski i Qureshi zaserwowali pięć asów, przy własny podaniu wygrali 73 proc. rozegranych wymian, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali cztery z ośmiu break pointów i łącznie zdobyli 59 punktów, o 18 więcej od rywali.

W czwartkowym ćwierćfinale Polak i Pakistańczyk zmierzą się z Jeanem-Julienem Rojerem i Horią Tecau, z którymi przegrali ubiegłoroczny finał Dubai Duty Free Tennis Chamopionships. Rozstawiona z numerem drugim holendersko-rumuńska para w I rundzie pokonała 6:3, 6:7(8), 10-6 duet Marcus Daniell / Dominic Inglot, zeszłotygodniowych finalistów imprezy w Marsylii.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 2,623 mln dolarów
środa, 28 lutego

I runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska) / Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan) - Divij Sharan (Indie) / Yuichi Sugita (Japonia) 7:5, 6:1

Czy Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi awansują do półfinału?