WTA Indian Wells: Venus Williams lepsza od Sorany Cirstei. Madison Keys za burtą

Amerykanka Venus Williams pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę i awansowała do III rundy turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Venus Williams Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Venus Williams
Venus Williams (WTA 8) sezon rozpoczęła od porażek z Andżeliką Kerber w Sydney i Belindą Bencić w Australian Open. Pierwsze zwycięstwa odniosła w meczu z Holandią w Pucharze Federacji, gdy pokonała Arantxę Rus i Richel Hogenkamp. Turniej w Indian Wells Amerykanka rozpoczęła od wygrania 6:3, 6:4 z Soraną Cirsteą (WTA 35). W II secie była liderka rankingu wróciła ze stanu 1:3.

W trwającym 79 minut spotkaniu Cirstea zdobyła tylko pięć z 26 punktów przy swoim drugim podaniu. Williams wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Amerykance naliczono 13 kończących uderzeń i 23 niewymuszone błędy. Rumunka miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W 2010 roku w Miami Venus zwyciężyła 6:4, 6:3. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Serena Williams.

Madison Keys (WTA 14) przegrała 3:6, 6:7(1) z Danielle Collins (WTA 117). W II secie finalistka US Open 2017 nie wykorzystała prowadzenia 5:3. W ciągu godziny i 44 minut niżej notowana Amerykanka zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. W III rundzie dojdzie do starcia tenisistek grających dzięki dzikiej karcie. Collins zmierzy się z Sofją Żuk (WTA 136), która zwyciężyła 6:3, 2:6, 7:5 Magdalenę Rybarikovą (WTA 17). Rosjanka spotkanie zakończyła za 12. piłką meczową (11 zmarnowała w 10. gemie III seta).

Elina Switolina (WTA 4) pokonała 6:4, 6:3 Monę Barthel (WTA 65). W I secie Ukrainka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym 82 minuty spotkaniu zdobyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama cztery razy przełamała Niemkę.

W III rundzie Switolina zmierzy się z Carlą Suarez (WTA 27), która wygrała 6:4, 2:6, 6:3 z Su-Wei Hsieh (WTA 67). W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu obie tenisistki miały po 11 break pointów. Hiszpanka trzy razy straciła podanie, a sama uzyskała cztery przełamania. Switolina w styczniu pokonała Suarez w Brisbane. Bilans ich wszystkich spotkań to 3-2 dla Ukrainki.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 49) pokonała 6:2, 6:4 Anett Kontaveit (WTA 28). W ciągu 80 minut Białorusinka zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 12 break pointów. W poprzedniej rundzie tenisistka z Mińska wróciła z 2:5 w III secie meczu z Magdą Linette. Kolejną jej rywalką będzie Karolina Woźniacka lub Lara Arruabarrena.

Carla Suarez (Hiszpania, 27) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, Q) 6:4, 2:6, 6:3
Danielle Collins (USA, WC) - Madison Keys (USA, 15) 6:3, 7:6(1)
Sofja Żuk (Rosja, WC) - Magdalena Rybarikova (Słowacja, 18) 6:3, 2:6, 7:5
Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Anett Kontaveit (Estonia, 28) 6:2, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Venus Williams awansuje do IV rundy turnieju WTA w Indian Wells?