ATP Miami: Thanasi Kokkinakis rywalem Rogera Federera. Zwycięstwa Francesa Tiafoe'a i Steve'a Johnsona

Thanasi Kokkinakis w dwóch setach pokonał Calvina Hemery'ego i w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami zagra z Rogerem Federerem. W czwartek wygrali też Amerykanie - Frances Tiafoe i Steve Johnson.

Marcin Motyka
Thanasi Kokkinakis Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: Thanasi Kokkinakis
Thanasi Kokkinakis przypomniał sobie, jak smakuje wygrany mecz w głównej drabince imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000. W czwartek, w I rundzie turnieju ATP w Miami, Australijczyk w pojedynku kwalifikantów nie dał szans Calvinowi Hemery'emu. Poza gemem otwarcia, w którym musiał bronić się przed przełamaniem, 21-latek z Adelajdy dzielił i rządził na korcie. Wygrał bardzo pewnie, 6:1, 6:2 w ledwie 65 minut.

Dla Kokkinakisa (dwa asy, cztery przełamania i 14 zagrań kończących) to pierwszy wygrany pojedynek w zmaganiach złotej serii od sierpnia 2015 roku, gdy w Cincinnati okazał się lepszy od Fabio Fogniniego. O kolejne zwycięstwo będzie jednak wyjątkowo trudno. W II rundzie Miami Open 2018 tenisista z Antypodów zmierzy się z broniącym tytułu Rogerem Federerem, liderem światowego rankingu.

Czwartek był świetnym dniem dla tenisistów młodego pokolenia. Prócz Kokkinakisa oraz Denisa Shapovalova, Daniła Miedwiediewa, Yoshihito Nishioki czy Nikoli Kuhna, którzy wygrali swoje mecze sesji dziennej, awansował również Frances Tiafoe. 20-letni Amerykanin w ostatnim starciu drugiego dnia zmagań na korcie centralnym ograł Nicolasa Kickera i w następnej fazie stanie naprzeciw Kyle'a Edmunda.

Nie powiodło się natomiast Miomirowi Kecmanoviciowi. 18-letni Serb, który otrzymał dziką kartę, w swoim debiucie w głównym cyklu przegrał 5:7, 4:6 ze starszym o 13 lat Denisem Istominem. Uzbek tym samym przerwał serię trzech porażek z rzędu. W II rundzie tenisista z Taszkientu powalczy z Pablo Carreno, z którym ma bilans 1-2.

Steve Johnson zaserwował sześć asów, przy własnym podaniu zdobył 69 proc. rozegranych punktów, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z dziewięciu break pointów i ograł 6:3, 6:3 Victora Estrellę, dla którego to szósta kolejna porażka. W 1/32 finału przeciwnikiem Amerykanina będzie Adrian Mannarino

Z kolei ubiegłoroczny półfinalista Miami Open, Nick Kyrgios, na otwarcie skonfrontuje swe siły z Dusanem Lajoviciem. W pojedynku tenisistów operujących jednoręcznym bekhendem Serb pokonał 3:6, 7:6(2), 6:4 Horacio Zeballosa. Trzech partii do zwycięstwa w czwartek potrzebował również Radu Albot, który wygrał z Ricardasem Berankisem 6:1, 4:6, 7:6(4).

Dalej grają także Marius Copil i Yuki Bhambri. Rumun, w nowym wizerunku, z ogoloną "na zero" głową, rozprawił się z Michaiłem Kukuszkinem. Hindus natomiast wygrał 7:5, 6:3 z Mirzą Basiciem, "szczęśliwym przegranym z eliminacji", i teraz sprawdzi się w konfrontacji z oznaczonym numerem ósmym Jackiem Sockiem.