WTA Monterrey: Garbine Muguruza w 47 minut w II rundzie. Awans Moniki Puig

Hiszpanka Garbine Muguruza w 47 minut rozbiła Meksykankę Renatę Zarazuę w I rundzie turnieju WTA International rozgrywanego w Monterrey.

Garbine Muguruza Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
Garbine Muguruza (WTA 3) potrzebowała 47 minut, aby awansować do II rundy turnieju Abierto GNP Seguros w Monterrey. Hiszpanka pokonała 6:1, 6:1 reprezentantkę gospodarzy Renatę Zarazuę (WTA 228). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i Wimbledonu 2017 zaserwowała cztery asy, wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i zdobyła 53 z 73 rozegranych punktów. Kolejną rywalką Muguruzy będzie Amerykanka Alison Riske.

Monica Puig (WTA 68) wygrała 6:3, 6:3 z Nicole Gibbs (WTA 117). W trwającym 68 minut spotkaniu Portorykanka zgarnęła 26 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć break pointów. W II rundzie mistrzyni olimpijska zmierzy się ze Stefanie Vögele (WTA 124), która pokonała 6:3, 6:4 Dalilę Jakupović (WTA 144). Szwajcarka zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji.

Timea Babos (WTA 44) zwyciężyła 6:3, 6:4 Marie Bouzkovą (WTA 165). Węgierka wywalczyła 33 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Naomi Broady (WTA 136), która zaserwowała 21 asów i pokonał 6:3, 6:7(5), 6:2 Carol Zhao (WTA 138).

W II rundzie zameldowała się Danielle Collins (WTA 53), półfinalistka niedawnego Miami Open. Amerykanka wykorzystała sześć z 10 break pointów i w godzinę wygrała 6:1, 6:3 z Marianą Duque (WTA 123). W drugim secie reprezentantka gospodarzy wróciła ze stanu 0:2. O ćwierćfinał zmierzy się z Ukrainką Łesią Curenko.

Sara Sorribes (WTA 115) pokonała 6:1, 7:5 Terezę Martincovą (WTA 145). W drugim secie Hiszpanka z 0:2 wyszła na 3:2, a od 4:5 zdobyła trzy gemy. Kolejną jej rywalką będzie Rumunka Ana Bogdan. Jana Fett (WTA 109) w 59 minut rozbiła 6:0, 6:2 Valentini Grammatikopoulou (WTA 185). Chorwatka prowadziła 6:0, 4:0 i straciła dwa gemy z rzędu.

Anna Blinkowa (WTA 119) zwyciężyła 7:6(7), 5:7, 6:4 Rebeccę Peterson (WTA 112) po dwóch godzinach i 35 minutach. W tie breaku pierwszego seta Rosjanka obroniła piłkę setową, a sama wykorzystała czwartego setbola. W drugiej partii od 5:3 straciła cztery gemy. W decydującej odsłonie Szwedka z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale Blinkowa nie dała sobie odebrać zwycięstwa.

Ana Sofia Sanchez (WTA 302) pokonała 6:3, 4:6, 6:4 Usue Arconadę (WTA 246). Meksykanka wykorzystała sześć z 15 break pointów i zdobyła o sześć punktów więcej od Amerykanki (110-104). W II rundzie reprezentantka gospodarzy zagra z Sachią Vickery.