ATP Houston: Guido Pella pożegnał Sama Querreya. Nick Kyrgios rozpoczął od zwycięstwa

Guido Pella odwrócił losy pojedynku z Samem Querreyem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Houston. Pierwszy mecz na amerykańskiej mączce wygrał w środę Nick Kyrgios.

Rafał Smoliński
Guido Pella Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Guido Pella
Na środę organizatorzy zaplanowali cztery mecze II rundy singla. Wśród nich były dwa argentyńsko-amerykańskie spotkania. W pierwszym niespodzianki nie było. Oznaczony ósmym numerem Tennys Sandgren okazał się lepszy od Nicolasa Kickera. Ćwierćfinalista Australian Open 2018 zwyciężył 6:2, 7:6(3) i mógł wygrać wyżej, lecz w drugim secie nie wykorzystał przewagi przełamania.

Do amerykańskiego ćwierćfinału z udziałem Sandgrena w Houston nie dojdzie. Rozstawiony z "dwójką" Sam Querrey przegrał bowiem z Guido Pellą. W pierwszej partii reprezentant USA postarał się o dwa przełamania, ale w dwóch kolejnych okazał się gorszy w tie breakach. Argentyńczyk wyszedł z nie lada opresji, ponieważ w trzecim secie zawodnik gospodarzy podawał już po zwycięstwo. Skończyło się jednak na 2:6, 7:6(4), 7:6(3) dla Pelli, który w piątek zmierzy się z Sandgrenem.

Niezbyt dobrze czujący się na mączce Nick Kyrgios odprawił w środę juniorskiego mistrza Rolanda Garrosa 2011, Bjorna Fratangelo. Australijczyk przegrał partię otwarcia po tie breaku, ale w dwóch kolejnych stracił tylko trzy gemy, dzięki czemu cieszył się ze zwycięstwa 6:7(2), 6:1, 6:2. W piątek na drodze tenisisty z Antypodów stanie doświadczony Ivo Karlović. 39-letni Chorwat posłał w środę 14 asów i trzykrotnie odebrał serwis Denisowi Kudli. Rywal odpowiedział tylko jednym breakiem, dlatego przegrał ostatecznie 5:7, 5:7.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)