WTA Lugano: Aryna Sabalenka pierwszą ćwierćfinalistką. Krecz Kristiny Mladenović

Białorusinka Aryna Sabalenka jako pierwsza awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Lugano. Francuzka Kristina Mladenović nie dokończyła meczu z Niemką Tamarą Korpatsch w I rundzie.

Aryna Sabalenka Getty Images / Robert Cianflone / Staff / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Pierwszą ćwierćfinalistką imprezy w Lugano została Aryna Sabalenka (WTA 61), która pokonała 6:3, 6:1 Polonę Hercog (WTA 80). Białorusinka zdobyła 23 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu i obroniła pięć z sześciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Alison van Uytvanck (WTA 51) lub Camila Giorgi (WTA 59). Zawodniczki wyszły na kort, ale przy prowadzeniu Włoszki 3:2 mecz został przerwany z powodu deszczu.

Kristina Mladenović (WTA 19) była najwyżej notowaną uczestniczką turnieju. W I rundzie zmierzyła się z Tamarą Korpatsch (WTA 176). Przy prowadzeniu Niemki 7:6(5), 3:2 Francuzka skreczowała. W 12. gemie I seta Mladenović obroniła dwie piłki setowe, a w tie breaku dwie kolejne, ale piątej nie udało się jej odeprzeć. W II partii z 0:2 wyrównała na 2:2, ale oddała podanie i postanowiła nie kontynuować gry z powodu kontuzji pleców.

Kreczem zakończyło się również spotkanie Kathinki von Deichmann (WTA 186) z Laurą Siegemund (WTA 97). Przy stanie 6:7(5), 3:2 Niemka zeszła z kortu. Przy 6:5 nie wykorzystała serwisu po seta. W II partii prowadziła 3:0, ale przegrała dwa gemy z rzędu i skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi. W walce o ćwierćfinał dojdzie do starcia kwalifikantek, Korpatsch z von Deichmann.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 29) przegrała 6:4, 3:6, 4:6 z Moną Barthel (WTA 68). W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu Niemka zdobyła 38 z 54 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła osiem z 12 break pointów. Było to czwarte spotkanie obu tenisistek. W trzech poprzednich zwyciężyła Rosjanka. Kolejną rywalką Barthel będzie Donna Vekić.

Anett Kontaveit (WTA 28) uległa 6:3, 4:6, 3:6 Wierze Łapko (WTA 130). Estonka nie wykorzystała prowadzenia 3:1 w III secie. Białorusinka odparła 13 z 17 break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. O ćwierćfinał zmierzy się z Danką Kovinić (WTA 124), która wygrała 7:6(6), 3:6, 6:4 z Viktoriją Golubić (WTA 107). W I partii reprezentantka Czarnogóry wróciła z 3:5. W całym meczu, trwającym dwie godziny i 32 minuty, zdobyła o cztery punkty mniej od Szwajcarki (99-103).

Kirsten Flipkens (WTA 74) zwyciężyła 1:6, 6:4, 6:3 Carinę Witthöft (WTA 57). W ciągu godziny i 58 minut Belgijka zdobyła 17 z 24 punktów przy drugim podaniu rywalki. Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. W II rundzie Flipkens zagra z Alaksandrą Sasnowicz.

I runda gry pojedynczej:

Tamara Korpatsch (Niemcy, Q) - Kristina Mladenović (Francja, 1) 7:6(5), 3:2 i krecz
Wiera Łapko (Białoruś, Q) - Anett Kontaveit (Estonia, 4) 3:6, 6:4, 6:3
Mona Barthel (Niemcy) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 5/WC) 4:6, 6:3, 6:4
Kirsten Flipkens (Belgia) - Carina Witthöft (Niemcy) 1:6, 6:4, 6:3
Kathinka von Deichmann (Liechtenstein, Q) - Laura Siegemund (Niemcy) 7:6(5), 2:3 i krecz
Danka Kovinić (Czarnogóra, Q) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 7:6(6), 3:6, 6:4

Czy Aryna Sabalenka awansuje do półfinału turnieju WTA w Lugano?