WTA Bogota: najpierw deszcz, potem ciemność - mecz Magdy Linette przerwany. Porażka Tatjany Marii

Mecz Magdy Linette z Kolumbijką Marią Herazo w II rundzie turnieju WTA International w Bogocie został przerwany najpierw przez deszcz, a następnie przez ciemności. Z imprezą pożegnała się najwyżej rozstawiona Niemka Tatjana Maria.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 69) i Maria Herazo (WTA 443) zdołały rozegrać tylko jednego gema, gdy musiały opuścić kort. Mecz został wznowiony po ponad pięciu godzinach. Przy prowadzeniu Polki 6:2, 3:1 spotkanie ponownie przerwano, tym razem przez zapadające ciemności. Jego dokończenie nastąpi w piątek. Tego samego dnia jego zwyciężczyni zmierzy się z Dalilą Jakupović lub Elicą Kostową.

W czwartek zakończone zostały tylko dwa mecze. Rozstawiona z numerem pierwszym Tatjana Maria (WTA 62) przegrała 3:6, 1:6 z Danielą Seguel (WTA 191). W trwającym 95 minut spotkaniu reprezentantka Chile obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała pięć z 16 szans na przełamanie.

W poprzedniej rundzie Seguel wyeliminowała Nicole Gibbs i było to pierwsze zwycięstwo chilijskiej tenisistki w główny cyklu od 1980 roku (Silvana Urroz, Nagoya). W pierwszym w karierze ćwierćfinale Seguel zagra z Aną Bogdan (WTA 76) lub Anną Blinkową (WTA 115). Rosjanka miała piłkę meczową w tie breaku II seta, ale mecz został przerwany przy stanie 6:1, 6:7(8), 2:2.

Johanna Larsson (WTA 73) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:4 Valentini Grammatikopoulou (WTA 183). W trwającym dwie godziny i dziewięć minut meczu było 15 przełamań, z czego osiem dla Szwedki. W ćwierćfinale tenisistka z Helsingborga zagra z jedną z Hiszpanek, Larą Arruabarreną lub Sarą Sorribes.

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 12 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Johanna Larsson (Szwecja, 3) - Valentini Grammatikopoulou (Grecja, Q) 4:6, 6:4, 6:4
Daniela Seguel (Chile, Q) - Tatjana Maria (Niemcy, 1) 6:3, 6:1
Magda Linette (Polska, 2) - Maria Herazo (Kolumbia, WC) 6:2, 3:1 *do dokończenia
Ana Bogdan (Rumunia, 7) - Anna Blinkowa (Rosja) 1:6, 7:6(8), 2:2 *do dokończenia

Czy Daniela Sequel awansuje do półfinału turnieju WTA w Bogocie?