ATP Houston: John Isner wygrał ósmy mecz z rzędu. Jeden z Amerykanów wystąpi w finale

Czterech reprezentantów gospodarzy wywalczyło w czwartek awans do ćwierćfinału turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Houston. Wśród nich znalazł się John Isner, który wygrał ósmy z rzędu mecz.

Rafał Smoliński
John Isner Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: John Isner
W sumie w ćwierćfinale zawodów w Houston wystąpi aż pięciu tenisistów gospodarzy, ponieważ już w środę awans wywalczył Tennys Sandgren. W czwartek dołączyło do niego czterech rodaków, którzy znaleźli się w górnej części turniejowej drabinki. Tym samym pewne już jest, że w niedzielę co najmniej jeden z Amerykanów wystąpi w meczu o tytuł.

Najwyżej rozstawiony w Houston John Isner pokonał Szwajcara Henriego Laaksonena 6:4, 6:2. To jego ósmy z rzędu wygrany mecz w tourze. Najpierw Amerykanin triumfował w Miami, a następnie pomógł drużynie awansować do półfinału Grupy Światowej Pucharu Davisa. W piątek na jego drodze stanie oznaczony "szóstką" obrońca trofeum, Steve Johnson, który pokonał Francesa Tiafoe'a 6:3, 6:4.

O miejsce w półfinale zagra również w piątek Jack Sock. Rozstawiony z "trójką" Amerykanin okazał się w każdym secie lepszy o jedno przełamanie od Argentyńczyka Horacio Zeballosa i zwyciężył 6:4, 6:4. Przeciwnikiem Socka będzie zdolny przedstawiciel młodego amerykańskiego pokolenia, Taylor Fritz. 20-latek z Rancho Santa Fe odrobił stratę seta i pokonał grającego z siódmym numerem Ryana Harrisona 3:6, 6:0, 6:3.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)