ATP Marrakesz: cztery niewykorzystane setbole i porażka w półfinale Marcina Matkowskiego i Davida Marrero

Marcin Matkowski i partnerujący mu David Marrero w dwóch setach przegrali z Benoitem Paire'em i Edouardem Rogerem-Vasselinem w półfinale debla rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Marrakeszu.

Marcin Motyka
Marcin Matkowski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Marcin Matkowski
Pierwotnie półfinałowe starcie w zmaganiach debla w turnieju ATP w Marrakeszu pomiędzy Marcinem Matkowskim i Davidem Marrero a Benoitem Paire'em i Edouardem Rogerem-Vasselinem miało zostać rozegrane w piątek. Z powodu opadów deszczu pojedynek został jednak przełożony na sobotnie popołudnie.

Początkowo mecz układał się po myśli Matkowskiego i Marrero, którzy w gemie otwarcia obronili się przed stratą podania, a przy stanie 3:2 przełamali rywali. W pierwszej partii Polak i partnerujący mu Hiszpan prowadzili już 5:2, mieli cztery piłki setowe, ale przegrali tę odsłonę 5:7.

Polsko-hiszpańska para w pierwszym secie nie wykorzystała dużej przewagi, a w drugim okazała się już wyraźnie słabsza. Przegrała 3:6 i musiała się pogodzić z porażką w całym spotkaniu.

Pojedynek trwał godzinę i osiem minut. W tym czasie Matkowski i Marrero posłali dwa asy, wykorzystali jednego z czterech break pointów, czterokrotnie zostali przełamani i łącznie zdobyli 49 punktów, o 18 mniej od przeciwników.

Za półfinał turnieju Grand Prix Hassan II Polak i Hiszpan otrzymają po 90 punktów do rankingu ATP oraz 7,750 euro premii finansowej do podziału.

Z kolei Paire i Marrero w finale zmierzą się z Nikolą Mekticiem i Alexandrem Peyą. Najwyżej rozstawieni Chorwat i Austriak w sobotę pokonali 6:3, 3:6, 11-9 duet Divij Sharan / Jan-Lennard Struff.

Grand Prix Hassan II, Marrakesz (Maroko)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 501,3 tys. euro
sobota, 14 kwietnia

półfinał gry podwójnej:

Benoit Paire (Francja) / Edouard Roger-Vasselin (Francja) - Marcin Matkowski (Polska) / David Marrero (Hiszpania) 7:5, 6:3