ATP Estoril: pierwsze zwycięstwa Alexa de Minaura i Francesa Tiafoe'a na europejskiej mączce

19-letni Alex de Minaur w dwóch setach pokonał Gastao Eliasa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Estoril. Pierwsze w karierze zwycięstwo na europejskiej mączce wywalczył też Frances Tiafoe.

Marcin Motyka
Alex de Minaur Getty Images / Mark Metcalfe / Na zdjęciu: Alex de Minaur
W ubiegłym tygodniu w Budapeszcie John Millman wygrał pierwszy w karierze mecz na kortach ziemnych, po czym awansował do finału. Teraz śladem kolegi z reprezentacji może podążyć Alex de Minaur. 19-letni Australijczyk wprawdzie ma już w dorobku finał (w styczniu, w Sydney), ale w poniedziałek wygrał premierowy pojedynek w głównym cyklu na europejskich kortach ziemnych. W spotkaniu I rundy turnieju ATP w Estoril pokonał 6:3, 6:1 Gastao Eliasa.

- Rozegrałem bardzo dobry mecz przeciw rywalowi, który świetnie czuje się na kortach ziemnych. Początek był trudny, ale przetrwałem, wygrałem kilka długich wymian i do końca pierwszego seta prezentowałem się solidnie. Druga partia była jeszcze lepsza w moim wykonaniu - mówił De Minaur, który w II rundzie zmierzy się z Kyle'em Edmundem. - Znamy się, często ze sobą trenowaliśmy. Wiem, że czeka mnie trudny mecz, bo on jest świetnym tenisistą - dodał Australijczyk.

W poniedziałek pierwszy w karierze mecz na poziomie ATP World Tour na europejskiej mączce wygrał także Frances Tiafoe. Amerykanin ograł 3:6, 7:6(5), 7:6(4) rodaka, Tennysa Sandgrena, w dziesiątym gemie decydującego seta broniąc trzech piłek meczowych. W 1/8 finału 20-letni Tiafoe zagra z Gillesem Mullerem, zeszłorocznym finalistą Millenium Estoril Open.

Również miejscowi fani w dniu otwarcia turnieju mieli swoją chwilę radości. Notowany 143. miejscu w rankingu ATP Pedro Sousa niespodziewanie wygrał 6:3, 4:6, 7:6(4) z klasyfikowanym na 70. lokacie Gillesem Simonem. Dla Portugalczyka to pierwszy wygrany pojedynek w głównym cyklu od zeszłorocznej edycji zawodów w Estoril.

Millenium Estoril Open, Estoril (Portugalia)