WTA Rabat: Elise Mertens i Sara Errani zmierzą się o półfinał. Aleksandra Krunić w ćwierćfinale

Belgijka Elise Mertens i Włoszka Sara Errani awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Rabacie.

Elise Mertens Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Elise Mertens
W I rundzie imprezy w Rabacie Elise Mertens (WTA 19) bez straty gema rozbiła Słowaczkę Kristinę Kucovą. Z Laurą Siegemund (WTA 226) już nie miała tak łatwej przeprawy. Belgijka prowadziła 6:7(5), 6:0, 3:1, gdy Niemka skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi. W pierwszym secie półfinalistka tegorocznego Australian Open nie wykorzystała prowadzenia 4:1 i 5:3. Przy 6:5 zmarnowała pięć piłek setowych. W całym meczu, który trwał dwie godziny i 14 minut, Mertens zamieniła na przełamanie siedem z 16 okazji.

W ćwierćfinale Belgijka zagra z Sarą Errani (WTA 89), która rozbiła 6:3, 6:0 Johanną Larsson (WTA 82). W ciągu 65 minut finalistka Rolanda Garrosa 2012 zdobyła 32 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparła trzy z czterech break pointów. Mertens wygrała oba dotychczasowe mecze z Włoszką, z czego jeden w tym roku, w Pucharze Federacji.

Aleksandra Krunić (WTA 52) pokonała 6:3, 6:1 Sarę Sorribes (WTA 129). W ciągu 88 minut Hiszpanka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Kolejną rywalką Serbki będzie Paula Badosa (WTA 212), która zwyciężyła 6:7(5), 6:1, 6:2 Polonę Hercog (WTA 62). W pierwszym secie Hiszpanka nie wykorzystała prowadzenia 5:3, ale w dwóch kolejnych partiach nie dała Słowence szans.

Su-Wei Hsieh (WTA 60) wygrała 6:7(6), 6:3, 6:3 z Tamarą Zidansek (WTA 135) po dwóch godzinach i 22 minutach i przerwała serię Słowenki 14 z rzędu wygranych spotkań. W pierwszym secie Tajwanka prowadziła 4:2, a w 10. i 12. gemie zmarnowała łącznie pięć piłek setowych. W całym meczu wykorzystała siedem z 23 break pointów. W ćwierćfinale zagra z Katariną Zawacką (WTA 260), która zwyciężyła 7:5, 2:6, 6:4 Alexandrę Dulgheru (WTA 176). W pierwszej partii Ukrainka wróciła z 3:5, a w trzeciej, po stracie podania przy 3:3, zdobyła trzy kolejne gemy. Spotkanie trwało dwie godziny i 49 minut.

Ajla Tomljanović (WTA 96) wróciła z 0:3 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 73). W ciągu 77 minut Australijka zamieniła na przełamanie pięć z 16 okazji. W ćwierćfinale jej rywalką będzie Chorwatka Jana Fett.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)

Katarina Zawacka (Ukraina, WC) - Alexandra Dulgheru (Rumunia, LL) 7:5, 2:6, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Rabacie?