ATP Stambuł: Marcin Matkowski i Divij Sharan nie zagrają o tytuł w deblu

Marcin Matkowski i Divij Sharan na półfinale zakończyli występ w turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Stambule. Polsko-hinduska para przegrała po super tie breaku z Dominikiem Inglotem i Robertem Lindstedtem.

Rafał Smoliński
Marcin Matkowski Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Marcin Matkowski
W pierwszym secie Marcin Matkowski i Divij Sharan dwukrotnie stracili serwis, a potem zdołali odrobić tylko jednego breaka. Z kolei w drugiej partii rozstawieni z "dwójką" debliści nie dali już rywalom żadnych szans i po przełamaniach w drugim i ósmym gemie wyrównali stan rywalizacji.

Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się w mistrzowskim tie breaku, w którym Dominic Inglot i Robert Lindstedt prowadzili od początku do samego końca. Na pierwszej zmianie stron było 5-1, zaś na drugiej 9-3. Po 77 minutach brytyjsko-szwedzki debel wykorzystał trzeciego meczbola i zwyciężył ostatecznie 6:4, 2:6, 10-4.

Matkowski po raz trzeci z rzędu zakończył występ w zawodach rangi ATP World Tour 250 na półfinale. W Marrakeszu nie awansował do finału wspólnie z Davidem Marrero, zaś w Budapeszcie odpadł na etapie 1/2 finału razem z Nicholasem Monroe'em. Za udział w tych imprezach polski deblista otrzymał po 90 punktów do rankingu ATP.

Inglot i Lindstedt powalczą w niedzielę o tytuł w zawodach TEB BNP Paribas Istanbul Open. Ich przeciwników wyłoni sobotni półfinał, w którym zmierzą się Ben McLachlan i Nicholas Monroe oraz James Cerretani i Daniel Nestor.

TEB BNP Paribas Istanbul Open, Stambuł (Turcja)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 426,1 tys. euro
piątek, 4 maja

półfinał gry podwójnej:

Dominic Inglot (Wielka Brytania) / Robert Lindstedt (Szwecja) - Marcin Matkowski (Polska, 2) / Divij Sharan (Indie, 2) 6:4, 2:6, 10-4

Czy Marcin Matkowski wygra w 2018 roku turniej ATP?