WTA Norymberga: nie będzie trzeciego triumfu Kiki Bertens. Johanna Larsson kontra Alison Riske w finale

Kiki Bertens nie obroni tytułu w turnieju WTA International w Norymberdze. W ćwierćfinale Holenderka przegrała z Kirsten Flipkens. W finale dojdzie do starcia Johanny Larsson z Alison Riske.

Kiki Bertens Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Kiki Bertens
W piątek w Norymberdze najpierw rozegrano dwa ćwierćfinały, które dzień wcześniej nie odbyły się z powodu deszczu. Kiki Bertens (WTA 18) w imprezie tej triumfowała w 2016 i 2017 roku. Po wygraniu 13 meczów z rzędu jej serię przerwała Kirsten Flipkens (WTA 69). Belgijka pokonała Holenderkę 5:7, 6:3, 7:6(3) po dwóch godzinach i 34 minutach.

W pierwszej partii Bertens obroniła trzy piłki setowe przy 4:5, 0-40. W drugim secie było tylko jedno przełamanie, które Flipkens uzyskała na 5:3. W decydującej odsłonie Holenderka z 2:4 wyszła na 5:4, ale w tie breaku triumfowała Belgijka.

Alison Riske (WTA 105) prowadziła 2:6, 7:5, 1:0 z Soraną Cirsteą (WTA 45), gdy Rumunka skreczowała z powodu kontuzji lewej nogi. Amerykanka wróciła z 2:6, 1:3.

W pierwszym półfinale Johanna Larsson (WTA 97) wygrała 4:6, 6:3, 6:1 z Kateriną Siniakovą (WTA 57). W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu Czeszka zaserwowała sześć asów, ale też pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała tylko dwa z siedmiu break pointów. Szwedka po raz drugi w tym roku okazała się lepsza od Siniakovej (w Miami również w trzech setach) i wyrównała na 2-2 bilans ich wszystkich konfrontacji.

Alison Riske pokonała 6:3, 6:1 Kirsten Flipkens. W ciągu 62 minut Amerykanka zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w tym roku. W I rundzie Australian Open ze zwycięstwa cieszyła się Belgijka. Bilans ich wszystkich meczów to teraz 4-1 dla Riske. W Norymberdze zmierzyły się po raz drugi. W ubiegłym roku Amerykanka wygrała 6:2, 6:2.

Riske wygrała oba dotychczasowe mecze z Larsson. Dla obu tenisistek będzie to szansa na drugi singlowy tytuł. Amerykanka triumfowała w Tiencinie (2014), Szwedka zwyciężyła w Bastad (2015).

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)