Cykl ITF: Maja Chwalińska ponownie zwycięska w Starych Splavach. W piątek powalczy o półfinał

Maja Chwalińska bez straty seta awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w czeskich Starych Splavach. W czwartek Polka pokonała Irinę Ramialison.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
16-letnia dąbrowianka i jej francuska przeciwniczka dostały się do głównej drabinki poprzez eliminacje. W czwartek notowana na 513. miejscu w rankingu WTA Maja Chwalińska zaczęła od dwóch przełamań i prowadzenia 5:1. Irina Ramialison (WTA 492) odrobiła tylko stratę jednego breaka, a partię otwarcia przegrała 3:6.

W drugiej odsłonie reprezentantka Trójkolorowych nie dała się już tak zaskoczyć i stawiła dzielny opór Polce. Chwalińska przełamała jej serwis dopiero w dziewiątym gemie, po czym przy pierwszej piłce meczowej zwieńczyła czwartkowy pojedynek. Po 82 minutach nasza tenisistka zwyciężyła pewnie 6:3, 6:4.

Chwalińska wywalczyła jak na razie w Starych Splavach 13 punktów do rankingu WTA. O miejsce w półfinale zagra w piątek z dobrze znaną polskim fanom Rebeką Sramkovą (WTA 343). Słowaczka była przeciwniczką Magdaleny Fręch w decydującej fazie eliminacji do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2018 i przegrała z łodzianką w trzech partiach.

Startująca w tureckiej Antalyi Aleksandra Buczyńska nie zdołała awansować do ćwierćfinału. Polka przegrała dotkliwie z Rosjanką Angeliną Żurawliewą 0:6, 1:6. Potem wspólnie z Ukrainką Anastazją Popławską zdobyła jeszcze gema w meczu debla.

ćwierćfinał gry podwójnej:

Julia Kulikowa (Rosja, 4) / Anna Ureke (Rosja, 4) - Aleksandra Buczyńska (Polska) / Anastazja Popławska (Ukraina) 6:1, 6:0

Czy Maja Chwalińska awansuje do półfinału?