Challenger Caltanissetta: jedno zwycięstwo to za mało. Paweł Ciaś odpadł w eliminacjach

Paweł Ciaś jako jedyny Polak przystąpił do eliminacji turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych we włoskiej miejscowości Caltanissetta. Polak wygrał jednak tylko jeden mecz i nie dostał się do głównej drabinki.

Rafał Smoliński
Paweł Ciaś WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Paweł Ciaś
W sobotę Paweł Ciaś zmierzył się z Ukraińcem Wołodymirem Użyłowskim i zwyciężył pewnie w 56 minut 6:3, 6:2. W niedzielę nasz reprezentant spędził na korcie dwie minuty mniej niż podczas spotkania I rundy, ale doznał dotkliwej porażki z Niemcem Markiem Sieberem 0:6, 1:6. Tym samym Polak nie poprawi zajmowanej obecnie 395. pozycji w rankingu ATP.

Na włoskiej mączce zagra jeszcze jeden nasz tenisista, Tomasz Bednarek. Jego partnerem w deblu został Użyłowski, a przeciwnikami w I rundzie będą Kolumbijczyk Nicolas Barrientos i Dominikanin Victor Estrella.

Citta di Caltanissetta, Caltanissetta (Włochy)