WTA Nottingham: Barty i Osaka zmierza się o finał. Konta kontra Vekić tym razem w półfinale

Australijka Ashleigh Barty pokonała Brytyjkę Katie Boulter i w półfinale turnieju WTA International w Nottingham zmierzy się z Japonką Naomi Osaką.

Ashleigh Barty Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Trzeci ćwierćfinał turnieju w Nottingham był dla Ashleigh Barty (WTA 17) szczęśliwy. W dwóch poprzednich sezonach na tym etapie pokonały ją odpowiednio Karolina Pliskova i Johanna Konta. Tym razem Australijka rozbiła 6:0, 6:2 Brytyjkę Katie Boulter (WTA 256) i zameldowała się w półfinale. W drugim secie reprezentantka gospodarzy prowadziła 2:0, ale przegrała sześć kolejnych gemów. W ciągu 59 minut Barty zaserwowała 11 asów i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Dla Boulter był to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu.

- Sądzę, że dobrze serwowałam i byłam agresywna w gemach, w których returnowałam. Wykorzystywałam wszystkie szanse. Jestem zadowolona z tego, jak ten mecz wyglądał - powiedziała Barty. Australijka powalczy o drugi finał w sezonie, po Sydney.

W półfinale Barty zmierzy się z Naomi Osaką (WTA 18), która pokonała 6:4, 6:1 Mihaelę Buzarnescu (WTA 30). W trwającym 77 minut spotkaniu Japonka zaserwowała sześć asów i uzyskała trzy przełamania. Nie musiała bronić ani jednego break pointu. W styczniu w III rundzie Australian Open Osaka oddała Barty sześć gemów.

Johanna Konta (WTA 22) wygrała 6:4, 6:2 z Dalilą Jakupović (WTA 118). W pierwszym secie Brytyjka wróciła z 2:4. Na otwarcie drugiej partii oddała podanie, ale zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W trwającym 76 minut spotkaniu reprezentantka gospodarzy zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji.

Kolejną rywalką Konty będzie Donna Vekić (WTA 42), z którą w ubiegłym roku przegrała w Nottingham w finale. Chorwatka zwyciężyła 7:5, 6:1 Monę Barthel (WTA 117). W ciągu 77 minut obrończyni tytułu wykorzystała sześć z 15 break pointów.

- Przegrałam z Moną kilka tygodni temu na korcie ziemnym, ale trawa to moja ulubiona nawierzchnia. Czułam się pewnie. Wiedziałam, że muszę wykorzystywać moje uderzenia, wszystko dobrze funkcjonowało - powiedziała Vekić, która w kwietniu w Lugano uległa Barthel w trzech setach.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)