WTA Majorka: Alison Riske skruszyła opór Magdaleny Fręch. Polka nie zagra w turnieju głównym

Magdalena Fręch urwała seta Amerykance Alison Riske w finale eliminacji do turnieju WTA International na Majorce. Polka nie awansowała do głównej drabinki.

Magdalena Fręch Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 117) spotkała się z Alison Riske (WTA 61) w decydującej rundzie eliminacji do turnieju na Majorce. Polka przegrała z Amerykanką 3:6, 7:5, 2:6 i nie weszła do głównej drabinki. Łodzianka po raz pierwszy zmierzyła się z byłą 36. rakietą globu.

W pierwszym secie Fręch z 0:3 zbliżyła się na 2:3, ale w dziewiątym gemie po raz trzeci została przełamana. W drugiej partii Riske z 3:5 wyrównała na 5:5, ale końcówka należała do Polki. W decydującej odsłonie Amerykanka objęła prowadzenie 4:1 i nie oddała przewagi. W ósmym gemie Fręch obroniła cztery piłki meczowe, ale piątą reprezentantka USA wykorzystała.

W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu Fręch zaserwowała sześć asów, ale też popełniła siedem podwójnych błędów. Riske zdobyła 37 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z 12 okazji.

Fręch po raz ósmy w tym roku zagrała w kwalifikacjach. W Australian Open, Budapeszcie i Rolandzie Garrosie je przeszła. W Lugano i Rabacie również weszła do głównej drabinki, ale jako szczęśliwa przegrana. Polce nie powiodło się w Auckland i Stuttgarcie.

W przyszłym tygodniu Fręch zagra w kwalifikacjach do Wimbledonu, które tradycyjnie odbędą się w Roehampton, dzielnicy w południowo-zachodnim Londynie.