ATP Madryt: Nasz debel nie obroni tytułu

Rozstawieni z "szóstką" Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski ulegli w środę 3:6, 4:6 Argentyńczykowi Juanowi Del Potro i Amerykaninowi Mardy'emu Fishowi w meczu drugiej rundy gry podwójnej turnieju serii mistrzowskiej w Madrycie (pula nagród 3,7 mln euro).

Małgorzata Niełacna

Zaledwie godziny potrzebowali Argentyńczyk i Amerykanin, aby odprawić z zawodów naszą parę deblistów. Pierwszy set był dość wyrównany, jednak Del Potro i Fishowi udało się zdobyć jedno przełamanie i wygrać seta do trzech. Druga odsłona toczyła się według podobnego scenariusza. Jednak przeciwnicy Polaków znacznie poprawili serwis i nie dali naszym nawet jednej szansy break pointowej. Sami wykorzystali jedno przełamanie, które dało im zwycięstwo w całym meczu, 6:3, 6:4.

Nasi najlepsi debliści bronili w stolicy Hiszpanii tytułu. Po ich porażce w łączonej imprezie w nowym kompleksie Caja Magica nie ma już reprezentantów Polski.

Mutua Madrilena, Madryt (Hiszpania)
ATP Masters 1000, pula nagród 3,7 mln euro
środa, 13 maja
wynik

druga runda gry podwójnej:

Juan Del Potro (Argentyna) / Mardy Fish (USA) - Mariusz Fyrstenberg (Polska, 6) / Marcin Matkowski (Polska, 6) 6:3, 6:4

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.