ATP Halle: dzień niespodzianek. Dominic Thiem, Kei Nishikori i Stefanos Tsitsipas wyeliminowani

Dominic Thiem w dwóch setach przegrał z Yuichim Sugitą w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 500 w Halle. Z imprezą pożegnali się także Kei Nishikori i Stefanos Tsitsipas.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Już po drugim meczu zakończyła się przygoda Dominika Thiema z tegoroczną edycją turnieju ATP w Halle. Rozstawiony z numerem trzecim Austriak, finalista niedawnego wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, w II rundzie niespodziewanie przegrał 2:6, 5:7 z Yuichim Sugitą. Thiema w środowym pojedynku zawodził serwis. Wprawdzie posłał siedem asów, ale przy własnym podaniu zdobył tylko 57 proc. rozegranych punktów i trzykrotnie został przełamany.

Pokonując aktualnie siódmego w rankingu ATP Thiema, Sugita odniósł największe zwycięstwo w karierze i zarazem drugie nad rywalem z czołowej "dziesiątki" klasyfikacji singlistów. W ćwierćfinale Japończyk zmierzy się z Denisem Kudlą. Amerykański kwalifikant w 1/8 finału także pokusił się o zaskakujący rezultat. Pokonał 6:3, 6:4 19-letniego Stefanosa Tsitsipasa, jednego z najbardziej utalentowanych tenisistów młodego pokolenia.

Niespodziankę w trzecim dniu turnieju sprawił również Karen Chaczanow. 22-letni Rosjanin wygrał 6:2, 6:2 z oznaczonym numerem siódmym Keiem Nishikorim. Dla moskwianina, który w ciągu 77 minut gry posłał siedem asów, ani razu nie został przełamany i wykorzystał cztery z 11 break pointów, to druga w karierze wygrana nad Japończykiem i - co ciekawe - druga wywalczona w Halle. W ubiegłym roku okazał się lepszy też na etapie 1/8 finału.

Ćwierćfinałowym rywalem Chaczanowa został Roberto Bautista, z którym ma bilans 1-1. Rozstawiony z numerem czwartym Hiszpan w II rundzie ograł 6:4, 7:5 Robina Haase. - Uważam, że w pierwszym secie grałem lepiej niż w drugim - ocenił Bautista, dodając: - Bardzo lubię występować w Halle. Gra przed tak wspaniałą publicznością, jak tutaj, daje wiele radości.

W przerwanym we wtorek z powodu opadów deszczu pojedynku I rundy Nikołoz Basilaszwili wygrał 6:4, 7:6(5) z posiadaczem dzikiej karty Rudolfem Mollekerem. Gruzin, który do głównej drabinki turnieju dostał się jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, zastępując Petera Gojowczyka, o ćwierćfinał powalczy z Borną Coriciem.