ATP Antalya: udana inauguracja Gaela Monfilsa. Yuichi Sugita nie obroni tytułu

Gael Monfils w trzech setach pokonał Blaza Kavcicia w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Antalyi. Tytułu nie obroni Yuichi Sugita, który przegrał z Pierre'em-Huguesem Herbertem.

Marcin Motyka
Gael Monfils Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Gael Monfils
Występ w turnieju ATP w Antalyi jest dla Gaela Monfilsa jedynym sprawdzianem formy przed rozpoczynającym się 2 lipca Wimbledonem. Inauguracja startów Francuza na kortach trawiastych okazała się dla niego udana. W środę, w meczu II rundy Turkish Airlines Open Antalya, pokonał 6:3, 5:7, 7:5 kwalifikanta Blaza Kavcicia.

- Trawa jest miękka, więc piłka nie odbija się tak wysoko, dlatego aby prezentować się dobrze na tej nawierzchni, muszę być w optymalnej formie. Cieszę się, że pierwszy mecz mam już za pasem. Nie jestem specjalistą od tej nawierzchni, ale jak zawsze starałem się wypaść jak najlepiej - powiedział Monfils, który w ciągu dwóch godzin i czterech minut gry zaserwował 19 asów i uzyskał trzy przełamania.

W ćwierćfinale rozstawiony z numerem czwartym Francuz zmierzy się z Guillermo Garcią-Lopezem, z którym w głównym cyklu ma bilans 4-3. Hiszpan we wtorek wygrał 6:2, 6:7(5), 7:6(2) z oznaczonym "piątką" Robinem Haase, w 12. gemie decydującego seta broniąc piłki meczowej.

Yuichi Sugita nie obroni tytułu z zeszłego sezonu. Japończyk, który przed 12 miesiącami w Antalyi zdobył swoje pierwsze i jak dotychczas jedyne mistrzostwo w cyklu ATP World Tour, w środowym spotkaniu II rundy przegrał 6:2, 4:6, 6:7(5) z Pierre'em-Huguesem Herbertem. Francuz w ćwierćfinale zagra z Damirem Dzumhurem. Oznaczony numerem drugim Bośniak po trzysetowej batalii okazał się lepszy od Mariusa Copila.

Najwyżej rozstawiony Adrian Mannarino na otwarcie zmagań w Antalyi ograł 6:4, 7:5 Ricardasa Berankisa. Kolejnym rywalem Francuza, ubiegłorocznego finalisty tego turnieju, będzie Joao Sousa. Portugalczyk w środę wyeliminował Mirzę Basicia, wygrywając w trzech partiach.

Turkish Airlines Open Antalya, Antalya (Turcja)
ATP World Tour 250, kort trawiasty, pula nagród 426,1 tys. euro
środa, 27 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Adrian Mannarino (Francja, 1) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:4, 7:5
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 2) - Marius Copil (Rumunia) 4:6, 6:4, 6:4
Gael Monfils (Francja, 4/WC) - Blaz Kavcić (Słowenia, Q) 6:3, 5:7, 7:5
Joao Sousa (Portugalia, 6) - Mirza Basić (Bośnia i Hercegowina) 6:7(4), 6:4, 6:4
Guillermo Garcia-Lopez (Hiszpania) - Robin Haase (Holandia, 5) 6:2, 6:7(5), 7:6(2)
Pierre-Hugues Herbert (Francja) - Yuichi Sugita (Japonia, 7) 2:6, 6:4, 7:6(5)

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Antalyi?