Wimbledon: Kristina Mladenović kontra Serena Williams w III rundzie. Awans Julii Görges

Amerykanka Serena Williams pokonała Bułgarkę Wiktorię Tomową i w III rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu zmierzy się z Francuzką Kristiną Mladenović.

Kristina Mladenović Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
Serena Williams (WTA 181) i Kristina Mladenović (WTA 62) łatwo rozprawiły się ze swoimi rywalkami w II rundzie. Amerykanka pokonała 6:1, 6:4 Wiktorię Tomową (WTA 135). W ciągu 66 minut byłej liderce rankingu zanotowano 24 kończące uderzenia przy 16 niewymuszonych błędach. Bułgarka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i siedem pomyłek. Williams zdobyła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jednego break pointa, a sama uzyskała trzy przełamania.

Mecz Kristiny Mladenović z Tatjaną Marią (WTA 57) miał odbyć się na korcie 3. Jednak ostatecznie konfrontacja ta została przeniesiona na główną arenę w All England Club, po meczu Sereny. Francuzki nie wybił z rytmu deszcz, który przerwał mecz w drugim secie. Była 10. rakieta globu pokonała Niemkę 6:2, 6:2.

W ciągu 66 minut Mladenović posłała 26 kończących uderzeń i popełniła 14 niewymuszonych błędów. Marii, która w I rundzie wyeliminowała Elinę Switolinę, naliczono 10 piłek wygranych bezpośrednio i 12 pomyłek. Francuzka wykorzystała cztery z ośmiu break pointów i zdobyła 21 z 29 punktów przy siatce.

W piątek dojdzie do konfrontacji Mladenović z Williams. Dwa lata temu trafiły na siebie w III rundzie Rolanda Garrosa. Po znakomitym widowisku zwyciężyła Serena 6:4, 7:6(10). Amerykanka walczy o ósmy tytuł w Wimbledonie, a w sumie 24. wielkoszlemowy i wyrównanie rekordu Margaret Court. Mladenović w imprezach tej rangi może się pochwalić dwoma ćwierćfinałami, w US Open 2015 i Rolandzie Garrosie 2017. W Wimbledonie po raz drugi zagra w III rundzie. W 2015 roku uległa Wiktorii Azarence.

Julia Görges (WTA 13) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:2 Wierę Łapko (WTA 82). W trwającym godzinę i 56 minut meczu Niemka zaserwowała dziewięć asów. Zanotowano jej 45 kończących uderzeń i 25 niewymuszonych błędów. Białorusinka popełniła 12 podwójnych pomyłek i 27 niewymuszonych oraz miała 14 piłek wygranych bezpośrednio. Görges zgarnęła 38 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 13 z 16 przy siatce.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)