Wimbledon: Matkowski nie osłodził sobie deblowej porażki. Mistrzowie miksta z 2016 roku za mocni

Marcin Matkowski i Mihaela Buzarnescu przegrali w trzech setach z Henrim Kontinenem i Heather Watson w II rundzie gry mieszanej wielkoszlemowego Wimbledonu.

Marcin Matkowski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Marcin Matkowski
W poniedziałek Marcin Matkowski pożegnał się z Wimbledonem. W deblu wspólnie z Izraelczykiem Jonathanem Erlich nie wykorzystali prowadzenia 2-0 w setach i przegrali z Hindusem Divijem Sharanem i Nowozelandczykiem Artemem Sitakiem. W mikście warszawianin i Rumunka Mihaela Buzarnescu ulegli 2:6, 7:5, 5:7 Henriemu Kontinenowi i Heather Watson. Fin i Brytyjka to mistrzowie Wimbledonu z 2016 i finaliści z 2017 roku.

W pierwszym secie Kontinen i Watson uzyskali dwa przełamania, na 2:0 i 6:2. Od drugiej partii gra się wyrównała i obie pary prezentowały tenis na wysokim poziomie. Jednak w ostatecznym rozrachunku różnicę zrobił znakomity przy siatce Fin. Matkowski miał problem z kończeniem wolejem kluczowych punktów.

W drugiej partii Kontinen i Watson dwa razy odrabiali stratę przełamania (z 0:1 na 1:1 i z 3:4 na 4:4). Od 4:5 trzy kolejne gemy zdobyli Matkowski i Buzarnescu. Decydująca odsłona mogła trwać w nieskończoność, bo nie ma w niej ewentualnego tie break przy 6:6. Gra się do przewagi dwóch gemów, tak jak w singlu i deblu.

Polak i Rumunka nie wykorzystali break pointa na 1:0, a później sami obronili się przed stratą serwisu (powrót z 15-40) i wyrównali na 4:4. Jedyne przełamanie nastąpiło w 12. gemie przy podaniu Buzarnescu. Pierwszą piłkę meczową Kontinen zmarnował pakując return w siatkę, ale przy drugiej Matkowski wyrzucił woleja. Fin i Watson zdołali awansować do III rundy przed zapadnięciem ciemności.

W trwającym godzinę i 47 minut meczu Kontinen i Watson zaserwowali 13 asów, a Matkowski i Buzrnescu tylko cztery. Fin i Brytyjka zdobyli 51 z 64 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Trzy razy zostali przełamani, a sami wykorzystali pięć z 14 break pointów.

W I rundzie Matkowski i Buzarnescu wyeliminowali Divija Sharana i Alicję Rosolską. Polak trzy razy grał w ćwierćfinale miksta w Wimbledonie (2007, 2013, 2015, 2016). Jego najlepsze wielkoszlemowe rezultaty w tej specjalności to finały US Open 2012 i Rolanda Garrosa 2015.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 34 mln funtów
poniedziałek, 9 lipca

II runda gry mieszanej:

Henri Kontinen (Finlandia, 16) / Heather Watson (Wielka Brytania, 16) - Marcin Matkowski (Polska) / Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:2, 5:7, 7:5

Czy Marcin Matkowski zdobędzie wielkoszlemowy tytuł w mikście?