WTA Gstaad: Vondrousova i Rodina w ćwierćfinale. Larsson lepsza od finalistki juniorskiego Wimbledonu

Czeszka Marketa Vondrousova i Rosjanka Jewgienija Rodina awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Gstaad. W I rundzie Szwedka Johanna Larsson pokonała Szwajcarką Leonie Küng.

Marketa Vondrousova Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova
W Gstaad Marketa Vondrousova (WTA 104) przerwała serię czterech z rzędu porażek w I rundzie w głównym cyklu. W Szwajcarii najpierw odprawiła Hiszpankę Larę Arruabarrenę, a w środę pokonała 6:4, 6:4 Elicę Kostową (WTA 186). W ciągu 80 minut 19-latka z Sokolova zdobyła 23 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z ośmiu break pointów.

W ćwierćfinale Vondrousova zmierzy się z Jewgieniją Rodiną (WTA 92), która ma za sobą drugi trzysetowy bój. W starciu z Cariną Witthöft obroniła trzy piłki meczowe. W II rundzie wygrała 6:4, 2:6, 7:5 z inną Niemką Moną Barthel (WTA 115). W trzecim secie Rosjanka od 5:2 straciła trzy gemy (zmarnowała dwa meczbole), ale w dwóch kolejnych przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W trwającym godzinę i 55 minut meczu Barthel zaserwowała 10 asów i popełniła 10 podwójnych błędów. Rodina obroniła 11 z 16 break pointów, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. W tegorocznym Wimbledonie tenisistka z Moskwy po raz pierwszy doszła do IV rundy wielkoszlemowej imprezy.

Poza tym w środę rozgrywano mecze I rundy. Johanna Larsson (WTA 77) pokonała 6:4, 6:1 Leonie Küng (WTA 413), finalistkę juniorskiego Wimbledonu 2018. W pierwszym secie debiutująca w głównym cyklu 17-letnia Szwajcarka z 2:4 wyrównała na 4:4, ale przegrała osiem z dziewięciu kolejnych gemów. W ciągu 61 minut Szwedka zdobyła 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

Kolejną rywalką Larsson będzie Mandy Minella (WTA 226), która wygrała 6:3, 7:6(3) z Terezą Martincovą (WTA 160). W drugim secie reprezentantka Luksemburga wróciła z 1:3. W trwającym godzinę i 40 minut meczu uzyskała cztery przełamania. Sara Sorribes (WTA 83) pokonała 7:6(5), 6:1 Walentynę Iwachnienko (WTA 181). W pierwszej partii Rosjanka z 2:5 doprowadziła do tie breaka, a w nim od 5-3 straciła cztery punkty z rzędu. Na otwarcie drugiego seta zaliczyła przełamanie, ale sześć kolejnych gemów padło łupem Hiszpanki.

Tamara Korpatsch (WTA 158) rozbiła 6:2, 6:0 Stefanie Vögele (WTA 76). W ciągu 68 minut Szwajcarka zdobyła tylko siedem z 29 punktów przy swoim drugim podaniu. Niemka wykorzystała siedem z 13 break pointów i w II rundzie zmierzy się z Sorribes.

Ladies Championships Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)