ATP Hamburg: David Ferrer nie przerwał serii porażek z młodzieżowcami. Florian Mayer pożegnał się z ojczyzną

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: David Ferrer
Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: David Ferrer

David Ferrer w trzech setach przegrał z 17-letnim Rudolfem Mollekerem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu. Florian Mayer rozegrał ostatni w karierze mecz w głównym cyklu w ojczyźnie.

David Ferrer przegrał siedem kolejnych meczów z tenisistów 21-letnimi bądź młodszymi. W poniedziałek, w I rundzie turnieju ATP w Hamburgu, zmierzył się z kolejnym graczem z grupy "Next Gen", 17-letnim Rudolfem Mollekerem. Hiszpan stanął więc przed doskonałą szansą na przerwanie serii porażek z młodzieżowcami. Lecz jej nie wykorzystał. Po prawie dwuipółgodzinnej batalii Ferrer sensacyjnie przegrał z Niemcem, 272. zawodnikiem świata, 5:7, 7:5, 3:6.

- Gra przed rodzimymi kibicami i na ojczystej ziemi to wspaniałe uczucie. Pokonanie kogoś takiego jak Ferrer jest dla niesamowite. Teraz nie mogę doczekać się kolejnej rundy - powiedział Molleker, dla którego to drugi w karierze wygrany mecz na poziomie ATP World Tour.

W 1/8 finału Niemiec zagra z Jozefem Kovalikiem, który wyeliminował rozstawionego z numerem czwartym Damira Dzumhura. - Bez dwóch zdań to będzie trudny mecz. On przeszedł kwalifikacje i odniósł wielką wygraną nad Dzumhurem. To nie będzie dla mnie łatwy pojedynek, tak jak taki nie był ten z Ferrerem, ale postaram się walczyć i pokazać swój najlepszy tenis - dodał nastoletni reprezentant gospodarzy.

Po raz 13. i zarazem ostatni w Hamburgu wystąpił Florian Mayer. 34-letni Niemiec po wrześniowym US Open zapowiedział zakończenie zawodowej kariery i turniej German Tennis Championships był jego ostatnim startem w głównym cyklu w ojczyźnie. W poniedziałek Mayer, zeszłoroczny finalista, po niezwykle wyrównanej batalii uległ 6:2, 1:6, 6:7(4) rozstawionemu z numerem trzecim Pablo Carreno.

Oznaczony numerem drugim Diego Schwartzman pokonał 6:4, 2:6, 6:2 19-letniego Caspera Ruuda, wykorzystując pięć z 12 piłek na przełamanie. Argentyńczyk w II rundzie zmierzy się z kwalifikantem Danielem Masurem, który w niemieckim starciu okazał się lepszy od Maximiliana Marterera.

Z kolei Leonardo Mayer wykonał pierwszy krok w kierunku obrony tytułu. Na bocznym korcie Argentyńczyk wygrał 6:3, 6:2 z Albertem Ramosem, wyrównując na 4-4 bilans bezpośrednich spotkań z Hiszpanem. Mayer w ciągu 83 minut poniedziałkowego meczu zaserwował jednego asa, jeden raz został przełamany i wykorzystał cztery z dziewięciu break pointów.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy) ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,753 mln euro poniedziałek, 23 lipca

I runda gry pojedynczej:

Diego Schwartzman (Argentyna, 2) - Casper Ruud (Norwegia, WC) 6:4, 2:6, 6:2 Pablo Carreno (Hiszpania, 3) - Florian Mayer (Niemcy, WC) 2:6, 6:1, 7:6(4) Jozef Kovalik (Słowacja, Q) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, 4) 6:2, 6:4 Leonardo Mayer (Argentyna) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:3, 6:2 Daniel Masur (Niemcy, Q) - Maximilian Marterer (Niemcy) 6:3, 6:4 Rudolf Molleker (Niemcy, WC) - David Ferrer (Hiszpania) 7:5, 5:7, 6:3