WTA Nanchang: Magda Linette przełamała niemoc. Polka w II rundzie

Magda Linette od 2:4 w pierwszym secie zdobyła 10 gemów z rzędu i pokonała Koreankę Su Jeong Jang w I rundzie turnieju WTA International w Nanchangu.

Magda Linette Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Magda Linette
W I rundzie turnieju WTA w Nanchangu Magda Linette zmierzyła się z Su Jeong Jang. Dla Polki był to pierwszy mecz na korcie twardym od marca, a dla Koreanki to czwarty kolejny start na tej nawierzchni w Azji, ale pierwszy w sezonie w WTA Tour. Poznanianka od 2:4 w pierwszym secie zgarnęła 10 gemów z rzędu i odniosła pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od kwietnia.

Linette mecz w upalnym Nanchangu rozpoczęła bardzo niepewnie. W gemie otwarcia Jang uzyskała przełamanie kończącym returnem. Koreanka miała break pointa na 3:0, ale Polka tym razem wybrnęła z opresji. W grze poznanianki było mnóstwo niepewności i niedokładności. Tymczasem Jang była regularna i rzadko trwoniła przewagi sytuacyjne w wymianach.

Linette w porę zmieniła swoje oblicze, odnalazła rytm i uporządkowała swój tenis. Coraz lepiej wykorzystywała geometrię kortu i spychała rywalkę do defensywy. Forhend wymuszający na rywalce błąd dał jej przełamanie i wyrównanie na 4:4. W grze poznanianki było więcej zdecydowania, częściej chodziła do siatki. W 10. gemie Jang, która coraz gorzej wytrzymywała trudy wymian, obroniła trzy piłki setowe, ale przy czwartej wyrzuciła forhend.

Od stanu 2:4 Linette dominowała na korcie i w II partii nie pozwoliła rywalce wrócić do równowagi. Ładna akcja zwieńczona forhendem przyniosła jej przełamanie na 2:0. Polka obroniła dwa break pointy i podwyższyła na 3:0. Jang była coraz bardziej pasywna i w czwartym gemie ponownie oddała podanie. Poznanianka nie zwolniła ani na moment i kończącym bekhendem po krosie uzyskała trzy piki meczowe przy 5:0. Spotkanie dobiegło końca, gdy Koreanka wpakowała forhend w siatkę.

W trwającym 87 minut meczu Linette obroniła trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. Jang zdobyła tylko dziewięć z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Polka i Koreanka spotkały się po raz pierwszy. Linette w Nanchangu gra po raz pierwszy. Jang w pięciu startach w imprezie wygrała jeden mecz.

Po poniesieniu pięciu z rzędu porażek w I rundzie (Rabat, Strasburg, Roland Garros, Majorka i Wimbledon), Linette przełamała niemoc w głównym cyklu. W czwartek o ćwierćfinał Polka zmierzy się z Japonką Eri Hozumi.