ATP Kitzbuehel: Dusan Lajović pokonał Guillermo Garcię-Lopeza. Dennis Novak wygrał mecz austriackich talentów

Rozstawiony z numerem ósmym Dusan Lajović w dwóch setach pokonał Guillermo Garcię-Lopeza w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Kitzbuehel. W meczu Austriaków Dennis Novak ograł Jurija Rodionova.

Marcin Motyka
Dusan Lajović Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Dusan Lajović
We współczesnym tenisie takie starcia należą do rzadkości. W I rundzie turnieju ATP w Kitzbuehel zmierzyli się ze sobą dwaj tenisiści grający jednoręcznym bekhendem - Dusan Lajović i Guillermo Garcia-Lopez. Po 68 minutach rywalizacji lepszy okazał się Serb, który zwyciężył 6:4, 6:2 i tym samym podwyższył na 2-0 bilans bezpośrednich konfrontacji z Hiszpanem.

Rozstawiony z numerem ósmym Lajović, który w poniedziałek zaserwował trzy asy i wykorzystał cztery z ośmiu piłek na przełamanie, w 1/8 finału zagra z reprezentantem gospodarzy, Dennisem Novakiem. 24-latek z Wiener-Neustadt wygrał starcie austriackich talentów z 19-letnim kwalifikantem Jurijem Rodionovem 6:4, 0:6, 6:1.

Odpadł także inny 19-latek, Corentin Moutet. Francuz, posiadacz dzikiej karty, przegrał 6:4, 3:6, 4:6 ze starszym o 11 lat Michaiłem Kukuszkinem. Dla Kazacha to pierwsze zwycięstwo od czasu wielkoszlemowego Wimbledonu.

Rozstawiony z numerem drugim Philipp Kohlschreiber, triumfator Generali Open z sezonów 2015 i 2017, zmagania o obronę tytułu rozpocznie pojedynkiem z Denisem Istominem, z którym ma bilans 2-5, ale oba zwycięstwo odniósł właśnie na ceglanej mączce. Uzbek w poniedziałek ograł Federico Delbonisa. Z kolei inauguracyjnym rywalem oznaczonego "czwórką" Robina Haase został Jaume Munar. Hiszpan był o trzy punkty od porażki z Yannickiem Hanfmannem, ale pokonał Niemca 2:6, 7:6(5), 6:1.