ATP Waszyngton: Stan Wawrinka odpadł w I rundzie. Niedokończone nocne granie Alexandra Zvereva

Stan Wawrinka w trzech setach przegrał z Donaldem Youngiem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Waszyngtonie. Mecz broniącego tytułu Alexandra Zvereva z Malekiem Jazirim został przerwany z powodu opadów deszczu.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Stan Wawrinka przyjechał do Waszyngtonu po tak bardzo potrzebny mu dorobek do rankingu ATP. Szwajcar po tym, jak nie obronił punktów za zeszłoroczny finał Rolanda Garrosa, a wcześniej przez łącznie osiem miesięcy pauzował z powodu kontuzji i operacji kolana, spadł na 198. pozycję w klasyfikacji singlistów. Ze stolicy USA wyjedzie jednak bez ani jednego "oczka". We wtorek przegrał bowiem mecz I rundy z Donaldem Youngiem 4:6, 7:6(5), 6:7(3).

Young, który do głównej drabinki przebijał się przez kwalifikacje, w ciągu dwóch godzin i 21 minut gry zaserwował sześć asów, jeden raz został przełamany i zwyciężył, choć sam ani razu nie odebrał podania Wawrince. W II rundzie Amerykanin zmierzy się z rozstawionym z numerem siódmym Keiem Nishikorim.

W jednym z najciekawiej zapowiadających się meczów I rundy Marcos Baghdatis pokonał 6:3, 3:6, 6:2 mającego problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy Benoita Paire'a. Francuz nie mógł pogodzić się z faktem, że w trzecim secie pojedynek wymknął mu się z rąk i wyładował frustrację na rakietach. Baghdatis natomiast w 1/16 finału powalczy z Hyeonem Chungiem, turniejową "ósemką".

Odpornością ze stali wykazał się za to Danił Miedwiediew. Rosjanin przegrywał z Yusuke Watanukim 3:6 i 3:5 oraz musiał bronić meczbola, ale od tego momentu zdobył dziesięć z 11 rozegranych gemów i ostatecznie zwyciężył 3:6, 7:5, 6:1. Miedwiediew, posiadacz dzikiej karty, stanie teraz naprzeciw 19-letniego Denisa Shapovalova.

Oznaczony "piątką" Nick Kyrgios na otwarcie zagra z rodakiem, Jamesem Duckworthem. Australijczyk wygrał 6:3, 7:5 z Thai-Sonem Kwiatkowskim. W innym amerykańsko-australijskim starciu lepszy okazał się reprezentant gospodarzy, Jared Donaldson, który ograł Jordana Thompsona i w nagrodę skonfrontuje się ze Stefanosem Tsitsipasem.

Inauguracyjnym rywalem Davida Goffina został Pierre-Hugues Herbert. Francuz ograł 7:5, 6:3 Mitchella Kruegera. Kolejny tenisista znad Sekwany, Vincent Millot, wyeliminował Yuichiego Sugitę i w II rundzie zmierzy się z rodakiem, Lucasem Pouille'em. Steve Johnson zagra z Alexem de Minaurem, który wyeliminował Vaska Pospisila, natomiast Karen Chaczanow - z Denisem Kudlą [6:7(3), 6:1, 6:4 z Lukasem Lacko].

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev mógł jako pierwszy awansować do 1/8 finału, lecz jego mecz z Malekiem Jazirim został przerwany z powodu opadów deszczu, podobnie jak spotkanie I rundy pomiędzy Tommym Paulem a Alexem Boltem. Tenisiści wrócą do gry w środę.

Alex de Minaur (Australia) - Vasek Pospisil (Kanada) 6:7(4), 6:2, 6:3
Jared Donaldson (USA) - Jordan Thompson (Australia) 6:4, 7:6(4)
Marcos Baghdatis (Cypr) - Benoit Paire (Francja) 6:3, 3:6, 6:2
Pierre-Hugues Herbert (Francja) - Mitchell Krueger (USA, Q) 7:5, 6:3
James Duckworth (Australia, PR) - Thai-Son Kwiatkowski (USA, Q) 6:3, 7:5
Vincent Millot (Francja) - Yuichi Sugita (Japonia) 6:3, 6:2
Donald Young (USA, Q) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, WC) 6:4, 6:7(5), 7:6(3)
Danił Miedwiediew (Rosja, WC) - Yosuke Watanuki (Japonia, Q) 3:6, 7:5, 6:1
Tommy Paul (USA, WC) - Alex Bolt (Australia, Q) 3:6, 7:6(0), 4:1 *do dokończenia

Kto awansuje do III rundy turnieju ATP w Waszyngtonie?