Challenger Sopot: Tommy Robredo wygrał trzysetowe starcie z Hugo Dellienem

Tommy Robredo pokonał w trzech setach najwyżej rozstawionego Hugo Delliena i awansował do ćwierćfinału turnieju Sopot Open 2018 rozgrywanego na kortach ziemnych w Gdyni.

Rafał Smoliński
Tommy Robredo Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Tommy Robredo
W zapowiadanym jako hit dnia pojedynku Tommy'ego Robredo z Hugo Dellienem zanosiło się na pogrom, ale doświadczony Hiszpan miał problem ze zwieńczeniem pojedynku. Po kapitalnym lobie prowadził 6:2, 3:0 i niemal w podskokach szedł do ławeczki. Tymczasem wówczas ogarnęła go prawdziwa niemoc. Notowany na 100. pozycji Boliwijczyk wygrał sześć gemów z rzędu i wyrównał stan rywalizacji.

Teraz Robredo udał się na przerwę toaletową. Musiał ochłonąć po tym, co się wydarzyło. Po wznowieniu gry z trudem utrzymał podanie, ale udało mu się wyjść na 3:1. Dellien znów go dogonił, a przy stanie po 3 nie wykorzystał okazji na ponowne przełamanie. Był to moment zwrotny, bowiem po zmianie stron Hiszpan popisał się kapitalnym minięciem, które dało mu kluczowego breaka. Po dwóch godzinach i sześciu minutach były piąty singlista świata wykorzystał pierwszą piłkę meczową, zwyciężając ostatecznie 6:2, 3:6, 6:3.

Robredo, mistrz zawodów ATP World Tour rozgrywanych w Sopocie w 2001 i 2007 roku, awansował do ćwierćfinału challengera Sopot Open 2018. Jego piątkowym przeciwnikiem na kortach gdyńskiej Arki będzie rodak Daniel Gimeno. Młodszy z Hiszpanów wyeliminował w II rundzie ostatniego z Polaków, Daniela Michalskiego.

W pozostałych spotkaniach wydarzenia potoczyły się błyskawicznie. W starciu kwalifikantów Maxime Janvier rozgromił w 76 minut Włocha Roberto Marcorę 6:1, 6:3. Przeciwnikiem Francuza w piątkowym pojedynku o półfinał Sopot Open 2018 będzie Czech Zdenek Kolar, który pokonał w 87 minut oznaczonego siódmym numerem Aleksieja Watutina 6:3, 6:3. Rosjanin to triumfator Poznań Open 2017, lecz nie będzie w tym roku mu dane podbić trójmiejskiej mączki.

Przypominamy, że ze względu na niejasną sytuację związaną z Sopockim Klubem Tenisowym dyrektor Mariusz Fyrstenberg podjął decyzję o przeniesieniu tegorocznego turnieju Sopot Open na korty gdyńskiej Arki. Jeszcze tylko w piątek wstęp będzie bezpłatny. Na ten dzień organizatorzy zaplanowali do rozegrania wszystkie ćwierćfinały singla oraz jeden półfinał debla. Początek zmagań o godz. 11:00.