Cykl ITF: dwie Katarzyny pokonane w Brunszwiku. Drugi ćwierćfinał Darii Kuczer

Katarzyna Kawa i Katarzyna Piter na I rundzie zakończyły występ w turnieju ITF na kortach ziemnych w Brunszwiku. W Wanfercee-Baulet drugi w karierze zawodowy ćwierćfinał osiągnęła Daria Kuczer.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Spośród startujących na niemieckiej mączce naszych reprezentantek najbliżej awansu do II rundy była Katarzyna Kawa, lecz w 10. gemie trzeciego seta nie wykorzystała przy własnym podaniu piłki meczowej. Kryniczanka spędziła na korcie 160 minut i przegrała po wyrównanym boju z Czeszką Jesiką Maleckovą 4:6, 6:4, 6:7(5).

Siedem minut dłużej przebywała w środę na korcie Katarzyna Piter. Poznanianka zmierzyła się z najwyżej rozstawioną Ivaną Jorović i zaczęła od wygrania partii otwarcia. W drugiej odsłonie Serbka nie dała Polce żadnych szans. Z kolei w trzecim secie zdobyła w dziewiątym gemie kluczowe przełamanie, po czym zwieńczyła pojedynek serwisem wynikiem 3:6, 6:2, 6:4.

Drugi ćwierćfinał na zawodowych kortach wywalczyła Daria Kuczer. Polka zwyciężyła na początek w belgijskim Wanfercee-Baulet Hiszpankę Carlę Girbau Romero 6:3, 6:1, a w środę pokonała oznaczoną siódmym numerem Niemkę Minę Hodzic 2:6, 6:4, 7:5. O pierwszy w karierze półfinał nasza tenisistka zagrała w piątek z 16-letnią Sinją Kraus, która jest notowana w Top 100 rankingu juniorskiego. Austriaczka wygrała 6:3, 6:3.

W Belgii eliminacji nie przeszła Karolina Jaśkiewicz. W Budapeszcie odpadła na tym etapie Emma Zakordoniec, ale w głównej drabince wystąpiły Katarzyna Wysoczańska i Joanna Zawadzka. Pojedyncze zwycięstwo odniosła tylko ta druga. W szwajcarskim Caslano szybko odpadła grająca na polskiej licencji Giulia Barberini. Z kolei Bartosz Wojnar, który jako jedyny Polak zdecydował się na zagraniczny występ w tym tygodniu, przegrał w kwalifikacjach singla i w I rundzie debla w węgierskim Gyor.

poniedziałek-piątek, 20-24 sierpnia
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Brunszwik (Niemcy), 25 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Ivana Jorović (Serbia, 1) - Katarzyna Piter (Polska) 3:6, 6:2, 6:4
Jesika Maleckova (Czechy) - Katarzyna Kawa (Polska, Q) 6:4, 4:6, 7:6(5)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jana Jablonovska (Słowacja, 1) / Natalia Vajdova (Słowacja, 1) - Katarzyna Wysoczańska (Polska) / Karolina Szmit (USA) 7:5, 6:1

Petra Januskova (Kanada) / Daniela Vismane (Łotwa) - Joanna Zawadzka (Polska, 4) / Dagmar Dudlakova (Czechy, 4) 6:1, 6:2

I runda gry podwójnej:

Joanna Zawadzka (Polska, 4) / Dagmar Dudlakova (Czechy, 4) wolny los

Katarzyna Wysoczańska (Polska) / Karolina Szmit (USA) wolny los

Caslano (Szwajcaria), 15 tys. dolarów, kort ziemny

Natasha Piludu (Włochy, 2) / Maya Tahan (Izrael, 2) - Giulia Barberini (Polska) / Jasmin Bruni (Szwajcaria) 6:3, 6:3

MĘŻCZYŹNI

Gyor (Węgry), 25 tys. dolarów, kort ziemny

Marcell Bartokovics (Węgry, WC) / Daniel Khin (Węgry, WC) - Bartosz Wojnar (Polska) / Isa Mammetgulijew (Turkmenistan) 6:1, 7:5