WTA Quebec City: Monica Puig i Pauline Parmentier w ćwierćfinale. Pewne otwarcie Petry Martić

Portorykanka Monica Puig i Francuzka Pauline Parmentier awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Quebec City. W II rundzie pewnie znalazła się Chorwatka Petra Martić.

Monica Puig Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Monica Puig
W II rundzie turnieju w Quebec City Monica Puig (WTA 50) zmierzyła się z Madison Brengle (WTA 101). Portorykanka od 1:5 zdobyła dziewięć gemów z rzędu i prowadziła 7:5, 3:0. Amerykanka skreczowała z powodu kontuzji prawej ręki. W ciągu 61 minut obie tenisistki miały po siedem break pointów. Mistrzyni olimpijska dwa razy straciła podanie, a sama uzyskała cztery przełamania.

Pauline Parmentier (WTA 69) wróciła z 0:3 w trzecim secie i zwyciężyła 6:2, 4:6, 7:5 Christinę McHale (WTA 100). W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu Amerykanka popełniła pięć podwójnych błędów. Francuzka zaserwowała pięć asów, zdobyła 41 z 57 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. Tenisistka z Paryża awansowała do drugiego w tym roku ćwierćfinału w głównym cyklu. W kwietniu zdobyła tytuł w Stambule.

O półfinał Parmentier zagra z Varvarą Lepchenko (WTA 110), która pokonała 6:1, 1:6, 6:3 Marie Bouzkovą (WTA 163). W ciągu godziny i 51 minut Amerykanka pięć razy straciła serwis, a sama wykorzystała siedem z 15 break pointów. Tenisistka z Allentown, która w I rundzie odprawiła najwyżej rozstawioną Arynę Sabalenkę, osiągnęła pierwszy w sezonie ćwierćfinał w głównym cyklu.

Reprezentantka gospodarzy, 16-letnia Leylah Fernandez (WTA 588) nie dała rady Heather Watson (WTA 107). W drugim secie Kanadyjka z 3:5 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek meczowych, ale ostatecznie przegrała 4:6, 5:7. W ciągu 92 minut Brytyjka odparła pięć z sześciu break pointów i zdobyła 32 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Rebecca Marino lub Georgina Garcia-Perez.

Poza tym trzeciego dnia turnieju odbyły się dwa mecze I rundy. Petra Martić (WTA 38) w 54 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Naomi Broady (WTA 161). Chorwatka zdobyła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy break pointy. Kolejną jej rywalką będzie Olga Goworcowa. Sofia Kenin (WTA 67) wróciła z 2:4 w drugim secie i pokonała 6:3, 6:4 Monę Barthel (WTA 94). W II rundzie 19-letnia Amerykanka zagra z Francoise Abandą, a w ćwierćfinale na zwyciężczynię tej konfrontacji czeka Puig.

Coupe Banque Nationale, Quebec City (Kanada)