WTA Hiroszima: Qiang Wang rywalką Magdy Linette. Wygrane Shuai Zhang i Su-Wei Hsieh

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Qiang Wang
Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Qiang Wang

Chinki Shuai Zhang i Qiang Wang zapewniły sobie awans do ćwierćfinału turnieju WTA International w Hiroszimie. Ta druga w piątek zmierzy się z Magdą Linette.

W Hiroszimie dobrze sobie radzą Chinki. Qiang Wang (WTA 44) wygrała 7:5, 6:3 z Luksiką Kumkhum (WTA 93) i podwyższyła na 7-2 bilans spotkań z Tajlandką. W pierwszej partii Chinka obroniła dwie piłki setowe przy 4:5, 15-40. W ciągu godziny i 47 minut zgarnęła 25 z 34 punktów przy własnym pierwszym serwisie i odparła trzy z czterech break pointów. W piątek w ćwierćfinale Wang zmierzy się z Magdą Linette, którą w tym roku wyeliminowała w półfinale turnieju w Nanchangu. Bilans ich wszystkich meczów to 3-1 dla Polki.

Najwyżej rozstawiona Shuai Zhang (WTA 41) pokonała 6:4, 7:6(4) Nao Hibino (WTA 138). W pierwszym secie tenisistka z Tiencinu wróciła ze stanu 2:4. W ciągu godziny i 44 minut obroniła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie.

W ćwierćfinale Zhang zmierzy się z Zariną Dijas (WTA 65), która zwyciężyła 6:7(3), 6:2, 7:5 Katerynę Kozłową (WTA 123). W trwającym dwie godziny i 36 minut meczu Kazaszka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 57 z 67 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła cztery break pointy i uzyskała trzy przełamania.

Su-Wei Hsieh (WTA 40) pokonała 6:3, 6:2 Mandy Minellę (WTA 139). W ciągu 73 minut obie tenisistki miały po sześć break pointów. Tajwanka uzyskała cztery przełamania, a sama straciła podanie tylko raz. Kolejną jej rywalką będzie Ajla Tomljanović.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 83) wróciła z 0:2, 0-40 w trzecim secie i zwyciężyła 5:7, 7:5, 6:3 Viktoriję Golubić (WTA 103) po dwóch godzinach i 56 minutach. Szwajcarka popełniła 10 podwójnych błędów. W meczu było 11 przełamań, z czego sześć dla dla Słowaczki. W ćwierćfinale tenisistka z Bratysławy zagra z Amandą Anisimovą.

Hana-cupid Japan Women's Open, Hiroszima (Japonia) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów czwartek, 13 września

II runda gry pojedynczej:

Shuai Zhang (Chiny, 1) - Nao Hibino (Japonia, WC) 6:4, 7:6(4) Su-Wei Hsieh (Tajwan, 2) - Mandy Minella (Luksemburg) 6:3, 6:2 Qiang Wang (Chiny, 4) - Luksika Kumkhum (Tajlandia) 7:5, 6:3 Zarina Dijas (Kazachstan, 6) - Kateryna Kozłowa (Ukraina) 6:7(3), 6:2, 7:5 Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 5:7, 7:5, 6:3

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Hiroszimie?