WTA Kanton: niewykorzystane piłki setowe. Trwa seria porażek Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch nie przerwała w poniedziałek serii porażek, która ciągnie się za nią od zawodów w San Jose. Polka przegrała siódmy z rzędu pojedynek na światowych kortach, tym razem z Bernardą Perą w ramach turnieju WTA International w Kantonie.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Expa/Newspix.pl / EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Langer / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Po bardzo dobrej pierwszej połowie sezonu 2018 Magdalena Fręch (WTA 143) wyraźnie spuściła z tonu i nie odnosi już godnych uwagi rezultatów. Po nieudanych występach na trawnikach Wimbledonu i amerykańskich kortach twardych łodzianka przeniosła się do Azji. Jednak i w tej części świata nie idzie jej najlepiej. W zeszłym tygodniu szybko odpadła z zawodów w Hiroszimie, teraz przegrała w I rundzie imprezy w Kantonie. Wizja debiutu w Top 100 rankingu WTA znów się oddaliła.

Przeciwniczką Fręch w Chinach była w poniedziałek Bernarda Pera (WTA 82). W 2017 roku Amerykanka rozegrała w Kantonie pierwszy w karierze mecz w WTA Tour. Teraz powróciła do Państwa Środka jako tenisistka bardziej doświadczona i klasyfikowana w Top 100. Nic więc dziwnego, że to ona była faworytką spotkania z 20-letnią łodzianką.

W pierwszym secie przewaga była jednak po stronie Polki. To ona miała trzy break pointy w szóstym gemie oraz dwie piłki setowe przy stanie 6:5. Fręch nie udało się jednak przełamać serwisu 23-latki i doszło do rozgrywki tiebreakowej, w której nasza tenisistka zdobyła tylko trzy punkty. W drugiej partii Amerykanka nie dała już rywalce żadnych szans i od stanu po 1 wygrała pięć kolejnych gemów. Po 98 minutach zwyciężyła ostatecznie 7:6(3), 6:1.

Fręch doznała w ten sposób siódmej z rzędu porażki na zawodowych kortach. Natomiast Pera powalczy w Kantonie o ćwierćfinał turnieju rangi WTA International, a jej przeciwniczką będzie serbska kwalifikantka Ivana Jorović (WTA 200) lub oznaczona szóstym numerem Słowaczka Viktoria Kuzmova (WTA 59).

Guangzhou International Women's Open, Kanton (Chiny)