Domachowska przegrywa z Williams

Druga rakieta kraju Marta Domachowska nie zdołała sprawić sensacji i pokonać siódmej zawodniczki świata Venus Williams. W obu setach na koncie Amerykanki znalazło się po jednym przełamaniu więcej niż u Polki, jednak początek meczu mógł wskazywać, że wygrana Venus będzie o wiele łatwiejsza.

Adam Naruszewicz

Marta Domachowska zaczęła spotkanie wręcz fatalnie. Nasza zawodniczka przegrywała już 0:3, a w swoim serwisowym gemie popełniła aż dwa podwójne błędy. Później straciła kolejnego gema przy własnym podaniu przy stanie 1:4. Wtedy jednak Polka zaczęła walczyć i nadrabiać straty. Warto jednak dodać, że Venus Williams pomagała 22-letniej Polce ile tylko mogła. W dziewiątym gemie spotkania Amerykanka popełniła aż 3 z siedmiu podwójnych błędów w całym spotkaniu. Niestety, przy stanie 4:5 Domachowska nie zdołała utrzymać swojego serwisu, chociaż miała ku temu dwie szanse. Williams wykorzystała trzecią piłkę setową i zakończyła pierwszą odsłonę gry wynikiem 6:4.

Drugi set zaczął się równie źle jak pierwszy. Domachowska znowu straciła trzy gemy z rzędu, jednak ponownie rozpoczęła pogoń za Venus. Polka po walce utrzymywała swój serwis, jednak nie była w stanie wygrać gema przy dużo pewniejszym niż w pierwszym secie podaniu Venus Williams. W efekcie nasza reprezentantka uległa 4:6, 3:6 i odpadła z dalszej rywalizacji.

Marta Domachowska za udział w zawodach w Miami otrzyma 30 punktów do rankingu WTA za zwycięstwo w pierwszej rundzie przeciwko innej Amerykance - Jill Craybas