WTA Wuhan: główna drabinka nie dla Magdy Linette. Polka nie powtórzy ubiegłorocznego wyniku

W ubiegłym roku Magda Linette doszła w Wuhanie do 1/8 finału i urwała seta Garbine Muguruzie. Tym razem Polka przegrała z Sarą Sorribes w I rundzie eliminacji.

Magda Linette Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Magda Linette
Przed 12 miesiącami Magda Linette (WTA 65) wygrała w Wuhanie cztery mecze. Przeszła dwustopniowe eliminacje, a następnie odprawiła Estonkę Anett Kontaveit i Czeszkę Katerinę Siniakovą. W walce o ćwierćfinał uległa 2:6, 6:1, 4:6 Garbine Muguruzie. Tym razem Polka już w I rundzie kwalifikacji przegrała 6:4, 2:6, 3:6 z Sarą Sorribes (WTA 87).

W pierwszym secie Linette wróciła z 0:2. W drugiej partii trzy razy została przełamana, a w trzeciej z 1:3 wyrównała na 3:3, ale w trzech kolejnych gemach zdobyła tylko dwa punkty. W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu Sorribes pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała osiem z dziewięciu break pointów.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym roku zmierzyły się w ćwierćfinale w Bogocie. Hiszpanka wróciła z 3:5 w trzecim secie i pokonała Polkę 6:4, 4:6, 7:6(5).

Linette po raz trzeci wzięła udział w eliminacjach do turnieju w Wuhanie. W 2015 roku ich nie przeszła. Obecną jesień w Azji Polka rozpoczęła od ćwierćfinału w Hiroszimie. W Tokio i Wuhanie nie obroniła punktów odpowiednio za II i III rundę, co będzie ją kosztować wypadnięcie z Top 70 rankingu.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)