ATP Tokio: bolesna porażka w eliminacjach. Główna drabinka nie dla Huberta Hurkacza

Hubert Hurkacz wywalczył tylko cztery gemy w kwalifikacjach do turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Tokio. W sobotę polski tenisista przegrał gładko z Yasutaką Uchiyamą.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Siedem miesięcy temu Yasutaka Uchiyama (ATP 207) zwyciężył Huberta Hurkacza (ATP 96) po trzysetowym boju w I rundzie challengera w Jokohamie. Pochodzący z Sapporo tenisista wygrał wówczas cały turniej. Teraz organizatorzy przyznali mu dziką kartę do otwartych mistrzostw Japonii. Z kolei polski zawodnik został w nich rozstawiony z siódmym numerem.

Hurkacz rozegrał w sobotę pierwszy pojedynek od występu w wyjazdowym meczu Pucharu Davisa z Rumunią. Nie był to udany start, bowiem w ciągu 53 minut 21-latek z Wrocławia nie wypracował ani jednego break pointa. W pierwszym secie Japończyk szybko wyszedł na 4:0, natomiast w drugim przełamał w piątym oraz siódmym gemie. Reprezentant gospodarzy zwyciężył ostatecznie 6:2, 6:2.

Uchiyama awansował do II rundy eliminacji zawodów w Tokio, w której jego rywalem będzie w niedzielę Amerykanin Denis Kudla (ATP 65). Walczący o miejsce w mediolańskich Finałach Next Gen ATP Hurkacz nie zdobędzie w najbliższych dniach żadnych punktów do rankingu ATP.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)