ATP Moskwa: stalowe nerwy Adriana Mannarino. Sokole oko Aljaza Bedene

Adrian Mannarino po tie breaku trzeciego seta pokonał Jewgienija Karłowskiego w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP World Tour 250 w Moskwie. Dodatkowej rozgrywki potrzebował w poniedziałek także Aljaz Bedene.

Marcin Motyka
Adrian Mannarino Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Adrian Mannarino
Jewgienij Karłowski był o krok od największego sukcesu w karierze. 24-letni Rosjanin, 218. gracz świata, który nigdy nie wygrał meczu w głównym cyklu męskich rozgrywek, w I rundzie turnieju ATP w Moskwie przez ponad dwie godziny i 20 minut toczył wyrównany bój z notowanym na 49. lokacie Adrianem Mannarino. Ostatecznie, mimo ambitnej postawy, reprezentant gospodarzy jednak przegrał 6:3, 4:6, 6:7(4).

Mannarino, który w poniedziałek zaserwował dziewięć asów i wykorzystał tylko jedną z 12 szans na przełamanie, w II rundzie Kremlin Cup 2018 zmierzy się z najwyżej rozstawionym Marco Cecchinato. Będzie to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistami. W sierpniu, w Cincinnati, Francuz zwyciężył 6:7(7), 6:2, 7:6(7).

Tie breaka decydujące seta potrzebował również Aljaz Bedene  Słoweniec rywalizował z Laslo Djere i do końca musiał drżeć o zwycięstwo, a w ostatnim punkcie spotkania popisał się sokolim wzrokiem. Poprosił o sprawdzenie śladu, a weryfikacja komputerowa wykazała, że to on, a nie sędzia spotkania, lepiej widział, gdzie wylądowała piłka. Tym samym Bedene zwieńczył pojedynek i wywalczył do II rundy. W tej fazie zagra z Denisem Istominem bądź z Ricardasem Berankisem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji, który zastąpił Jeremy'ego Chardy'ego.

Do II rundy awansował też Lukas Rosol. Czeski kwalifikant wygrał 6:3, 4:6, 6:4 z Matteo Berrettinim i odniósł pierwsze zwycięstwo na poziomie ATP World Tour od 22 maja, gdy w Genewie ograł Jiriego Vesely'ego. Kolejnym rywalem Rosola będzie Karen Chaczanow, turniejowa "trójka".