WTA Luksemburg: Goerges i Muguruza bez strat w II rundzie. Zwycięski dreszczowiec Jastremskiej

Julia Goerges i Garbine Muguruza awansowały do II rundy turnieju WTA International w Luksemburgu. Dajana Jastremska pokonała Varvarę Lepchenko po ponad trzygodzinnym dreszczowcu.

Julia Görges PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Julia Görges
We wtorek pierwsze mecze w Luksemburgu rozegrały dwie najwyżej rozstawione tenisistki. Julia Görges (WTA 9) pokonała 6:4, 6:3 Viktorię Kuzmovą (WTA 58). W ciągu 73 minut obie tenisistki zaserwowały po siedem asów. Niemka zdobyła 29 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Było to trzecie spotkanie obu zawodniczek w tym roku. W Auckland i Moskwie (International) Görges oddała Słowaczce pięć gemów. Kolejną jej rywalką będzie Rosjanka Anna Blinkowa.

Garbine Muguruza (WTA 13) wygrała 6:4, 6:4 ze Stefanie Vögele (WTA 81). Hiszpanka obroniła trzy break pointy i w obu setach uzyskała po jednym przełamaniu. W trwającym 72 minuty meczu zaserwowała siedem asów i zgarnęła 28 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Dajana Jastremska (WTA 66) zwyciężyła 6:2, 6:7(10), 7:6(5) Varvarę Lepchenko (WTA 168) po trzech godzinach i dwóch minutach. W drugim secie Ukrainka zmarnowała sześć piłek meczowych, po trzy w 12. gemie i w tie breaku. W decydującej partii nastąpił kolejny zwrot akcji. Amerykanka nie wykorzystała prowadzenia 5:2 i dwóch meczboli przy 6:5. Kolejną rywalką 18-letniej Jastremskiej będzie Muguruza.

Maria Sakkari (WTA 45) przegrała 1:6, 6:7(4) z Margaritą Gasparian (WTA 124). W drugim secie Greczynka z 2:5 doprowadziła do tie breaka po obronie dwóch piłek meczowych. W nim z 0-2 wyszła na 4-2, ale straciła pięć punktów z rzędu. Było to drugie spotkanie obu tenisistek tej jesieni w Azji. Miesiąc temu w Seulu lepsza okazała się Sakkari. Gasparian pod koniec września zdobyła tytuł w Taszkencie. Kolejną rywalką Rosjanki, odradzającej się po problemach zdrowotnych, będzie Dalila Jakupović (WTA 79), która wróciła z 0:2 w trzecim secie i zwyciężyła 7:6(3), 3:6, 6:4 Katerynę Kozłową (WTA 106).

Carla Suarez (WTA 24) pokonała 6:3, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 97). W ciągu 66 minut Czeszka posłała 10 asów, ale uzyskała tylko jedno przełamanie, a sama straciła serwis trzy razy. Hiszpanka zdobyła 28 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. O ćwierćfinał zmierzy się z Eugenie Bouchard (WTA 108), która wygrała 6:4, 6:2 z Timeą Babos (WTA 63). Kanadyjka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów.

Katerina Siniakova (WTA 33) zwyciężyła 6:1, 6:7(5), 6:0 Johannę Larsson (WTA 71). W ciągu godziny i 52 minut Czeszka zaserwowała sześć asów i zdobyła 38 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Andrea Petković (WTA 67), która obroniła pięć break pointów i pokonała 6:3, 6:4 Alison van Uytvanck (WTA 49).

Belinda Bencić (WTA 47) w 65 minut rozbiła 6:2, 6:1 Arantxę Rus (WTA 111). Szwajcarka zgarnęła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparła pięć z siedmiu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Kirsten Flipkens (WTA 52), która pokonała 6:2, 6:3 Mandy Minellę (WTA 113). Reprezentantka gospodarzy wykorzystała tylko jedną z pięciu szans na przełamanie. Belgijka zaserwowała sześć asów. Fiona Ferro (WTA 103) obroniła piłkę meczową w tie breaku drugiego seta i zwyciężyła 4:6, 7:6(6), 6:0 Monikę Niculescu (WTA 82) po trzech godzinach.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)