Challenger Las Vegas: Kamil Majchrzak awansował w godzinę. Klęska obrońcy tytułu

Kamil Majchrzak potrzebował zaledwie 60 minut, aby awansować do II rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Las Vegas. Polak rozgromił słabo grającego obrońcę tytułu, Stefana Kozlova.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak East News / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
O występie 20-letniego Amerykanina nie można powiedzieć niczego pozytywnego. W partii otwarcia powalczył on tylko w pierwszych gemach, gdy miał pięć break pointów. Kamil Majchrzak (ATP 194) z łatwością wygrywał dłuższe wymiany i zapał Stefana Kozlova (ATP 348) szybko zgasł. Obrońca tytułu nie wygrał w pierwszym secie żadnego gema, a zakończył go podwójnym błędem.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Piotrkowianin najpierw obronił trzy break pointy i wyszedł na 2:1, po czym z łatwością odebrał podanie przeciwnikowi. Potem tenisista gospodarzy zdołał jeszcze raz utrzymać serwis i było to wszystko, na co było go we wtorek stać. Pojedynek zakończył się po zaledwie godzinie, gdy Amerykanin popełnił podwójny błąd przy drugiej piłce meczowej dla Polaka.

Kozlov przegrał gładko 0:6, 2:6. Nie powtórzy zeszłorocznego sukcesu, ale na pocieszenie pozostaje mu to, że wywalczone w Las Vegas 80 punktów stracił już w ten poniedziałek, zatem w przyszłym tygodniu nie zaliczy dużego spadku w rankingu ATP. Majchrzak dobrze zaczął serię startów na amerykańskich kortach twardych. Jego przeciwnikiem będzie w czwartek oznaczony "ósemką" Marcelo Arevalo (ATP 185) z Salwadoru, który pokonał 6:2, 4:6, 7:6(3) Amerykanina JC Aragone (ATP 234).