Maja Chwalińska bez powodzenia w Kanadzie. Porażka w I rundzie zawodów ITF w Toronto

Maja Chwalińska nie zdołała wygrać meczu w halowym turnieju ITF o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach twardych w Toronto. We wtorek polska tenisistka przegrała po trzysetowym boju z Elicą Kostową.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Pojedynek Mai Chwalińskiej (WTA 335) z Elicą Kostową (WTA 200) trwał dwie godziny i 35 minut. W partii otwarcia Polka nie wykorzystała serwisu na seta przy stanie 5:4 i przegrała trzy kolejne gemy. Z kolei w drugiej odsłonie dąbrowianka także oddała prowadzenie z przewagą przełamania, ale szybko zrehabilitowała się i o zwycięstwie decydował trzeci set.

Chwalińska przegrywała w nim już 1:4, ale zdołała odrobić stratę breaka. Jednak w ósmym gemie nasza reprezentantka znów straciła serwis, a po chwili Bułgarka zwieńczyła mecz wynikiem 7:5, 4:6, 6:3. Dzięki temu powalczy w środę o ćwierćfinał zawodów ITF w Toronto z Belgijką Kimberley Zimmermann (WTA 248).

Dla Chwalińskiej był drugi z rzędu występ w imprezie rozgrywanej w Kanadzie. Tydzień temu Polka przegrała po trzysetowym boju z Holenderką Richel Hogenkamp w I rundzie turnieju w Saguenay. Na pocieszenie pozostała naszej tenisistce gra deblowa, w której jej partnerką jest Kostowa. Polsko-bułgarski duet powalczy w czwartek o półfinał.

Czy Maja Chwalińska wywalczy do końca 2019 roku miejsce w Top 100 rankingu WTA?