Challenger Eckental: Hubert Hurkacz skruszył opór Matteo Donatiego. Polak w II rundzie

Rozstawiony z numerem drugim Hubert Hurkacz wygrał w trzech setach z Włochem Matteo Donatim w I rundzie turnieju ATP Challenger Tour w niemieckim Eckental.

Hubert Hurkacz East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W tym tygodniu Hubert Hurkacz (ATP 79) rywalizuje w challengerze ATP w Eckental. Polak został rozstawiony z numerem drugim. W środę rozegrał pierwszy mecz. Wrocławianin pokonał 6:3, 3:6, 6:3 Włocha Matteo Donatiego (ATP 226).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Hurkacz uzyskał na 4:2. W siódmym gemie Polak obronił trzy break pointy, a w dziewiątym wykorzystał trzecią piłkę setową. W drugiej partii wrocławianin z 0:3 wyrównał na 3:3, ale końcówka należała do Donatiego. W decydującej odsłonie Włoch prowadził 3:2 z przełamaniem. Hurkacz zdobył cztery gemy z rzędu i zameldował się w II rundzie.

W trwającym godzinę i 57 minut meczu Hurkacz zaserwował osiem asów i popełnił 12 podwójnych błędów. Obronił 12 z 15 break pointów, a sam wykorzystał cztery z 10 szans na przełamanie. Polak zdobył o dziewięć punktów więcej od Donatiego (103-94).

Hurkacz w tym roku wygrał dwa challengery (Poznań, Brest). Są to jego pierwsze tytuły tej rangi. Po tegorocznym US Open, w którym jako kwalifikant doszedł do II rundy, Polak zadebiutował w Top 100 rankingu.

W czwartek o ćwierćfinał Hurkacz zmierzy się z Czechem Lukasem Rosolem (ATP 168), który cztery lata temu był notowany na 26. miejscu w rankingu. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistów.

Challenger Eckental 2018, Eckental (Niemcy)