Urszula Radwańska przeszła kwalifikacje w Midland. Zagra z obrończynią tytułu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Getty Images / Lachlan Cunningham / Na zdjęciu: Urszula Radwańska

Urszula Radwańska wystąpi w głównej drabince halowego turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Midland. W środę na drodze Polki stanie broniąca tytułu Amerykanka Madison Brengle.

W tym artykule dowiesz się o:

W kwalifikacjach Urszula Radwańska (WTA 274) pewnie wykonała zadanie i pokonała dwie niżej notowane tenisistki. We wtorkowym finale eliminacji krakowianka zwyciężyła w 81 minut 6:4, 6:3 Eminę Bektas (WTA 388). Nasza reprezentantka rozstrzygnęła na swoją korzyść oba sety, przełamując serwis Amerykanki w ich końcowej fazie.

Ula Radwańska zameldowała się w głównej drabince turnieju Dow Tennis Classic 2019. W środę czeka ją nie lada wyzwanie, bowiem jej przeciwniczką będzie rozstawiona z trzecim numerem Madison Brengle (WTA 80). Amerykanka to zeszłoroczna mistrzyni zawodów w Midland. Teraz broni tutaj trofeum oraz 140 rankingowych punktów.

Młodsza z sióstr Radwańskich doskonale zna tenis Brengle. Obie spotykały się ze sobą już w czasach juniorskich. Ula przegrała z Amerykanką w I rundzie US Open 2005, ale była lepsza w finale Wimbledonu 2007. W sezonie 2011 panie zmierzyły się w pierwszej fazie dużych zawodów ITF w Vancouver, gdzie Polka wygrała 6:3, 6:3.

Czy Urszula Radwańska pokona Madison Brengle?