ATP Sofia: Kamil Majchrzak nie przeszedł eliminacji. Daniel Brands za mocny dla Polaka

Kamil Majchrzak nie wystąpi w głównej drabince rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju ATP World Tour 250 w Sofii. W I rundzie eliminacji Polak w dwóch setach przegrał z Niemcem Danielem Brandsem.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Jerzy Janowicz jest jedynym w historii polskim tenisistą, który zagrał w głównej drabince turnieju ATP w Sofii. W tym roku szansę na to miał Kamil Majchrzak, lecz 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego nie przeszedł eliminacji.

W niedzielę, w I rundzie kwalifikacji, Majchrzak (ATP 156) zmierzył się z Danielem Brandsem. Niemiec to aktualnie 185. tenisista świata. Najwyżej, 51., był w sierpniu 2013 roku. Nie ma w dorobku tytułu rangi ATP World Tour, wygrał za to siedem challengerów. W turniejach wielkoszlemowych jego najlepszym rezultatem jest 1/8 finału Wimbledonu 2010.

Pierwszy set był wyrównany. Obaj mieli po jednym break poincie, ale w przeciwieństwie do Majchrzaka, Brands wykorzystał swoją szansę i w efekcie wygrał 6:4. W drugiej odsłonie Polak przegrywał już 1:3, ale zdołał wyjść na 4:3. W końcówce jednak skuteczniejszy okazał się Niemiec. W 11. gemie tenisista z Deggendorfu uzyskał kolejne przełamanie, a po chwili zwieńczył pojedynek, przy meczbolu serwując asa.

Mecz trwał godzinę i 11 minut. W tym czasie Majchrzak zaserwował osiem asów (Brands 11), trzykrotnie został przełamany, wykorzystał jednego z trzech break pointów i łącznie zdobył 62 punkty, o trzy mniej od przeciwnika.

Za występ w kwalifikacjach Sofia Open Majchrzak nie otrzyma punktów do rankingu ATP, zainkasuje za to 1280 euro premii finansowej. Z kolei Brands w finałowej rundzie kwalifikacji zmierzy się z Serhijem Stachowskim. Oznaczony numerem czwartym Ukrainiec (ATP 136) pokonał nieklasyfikowanego w rankingu ATP posiadacza dzikiej karty Gabriela Donewa z Bułgarii 6:1, 6:2.