ATP Cordoba: Nicolas Jarry zgubił formę podczas podróży. Leonardo Mayer przegrał z rodakiem

Nicolas Jarry w dwóch setach przegrał z Juanem Ignacio Londero w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Cordobie. Z imprezy odpadł także inny rozstawiony, Leonardo Mayer, który uległ Federico Delbonisowi.

Marcin Motyka
Nicolas Jarry Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Nicolas Jarry
Nicolas Jarry do Argentyny przyleciał wprost z Salzburga, gdzie w weekend pomógł reprezentacji Chile w zwycięstwie nad Austrią w barażu o awans do turnieju finałowego Pucharu Davisa. Długa podróż przez Atlantyk jednak na tyle odbiła się na dyspozycji tenisisty z Santiago, że z turniejem ATP w Cordobie pożegnał się już w I rundzie. We wtorek rozstawiony z numerem piątym Jarry, 41. gracz świata, niespodziewanie przegrał 2:6, 6:7(5) z notowanym na 112. lokacie Juanem Ignacio Londero.

Dla 25-letniego Londero to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu. Pokonując Jarry'ego, odniósł także premierową w karierze wygraną nad tenisistą z czołowej "50" rankingu ATP. W 1/8 finału Argentyńczyk, który w Cordoba Open występuje dzięki dzikiej karcie, zmierzy się z Lorenzo Sonego.

Z imprezy odpadł już również oznaczony "siódemką" Leonardo Mayer. Argentyńczyk w trzech setach przegrał z rodakiem, Federico Delbonisem. W II rundzie przeciwnikiem reprezentanta gospodarzy będzie Roberto Carballes. Hiszpan we wtorek okazał się lepszy od Andreja Martina, kwalifikanta.

Inauguracyjnym rywalem rozstawionego z numerem drugim Marco Cecchinato został utalentowany Jaume Munar. 21-letni Hiszpan oddał tylko pięć gemów Guido Andreozziemu. Z kolei oznaczony "trójką" Diego Schwartzman na otwarcie zmierzy się z Alessandro Giannessim. Włoch po trzech godzinach i 11 minutach walki wyeliminował Thiago Seybotha Wilda, posiadacza dzikiej karty.

Albert Ramos wygrał 7:6(7), 4:6, 6:3 z Hugo Dellienem, który wszedł do turnieju jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Christiana Garina, i w II rundzie zagra z Guido Pellą. Tymczasem Pablo Cuevas ograł Facundo Bagnisa, a o ćwierćfinał powalczy z Malekiem Jazirim.

Cordoba Open, Cordoba (Argentyna)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 527,8 tys. dolarów
wtorek, 5 lutego

I runda gry pojedynczej:

Juan Ignacio Londero (Argentyna, WC) - Nicolas Jarry (Chile, 5) 6:2, 7:6(5)
Federico Delbonis (Argentyna) - Leonardo Mayer (Argentyna, 7) 6:4, 6:7(5), 6:3
Jaume Munar (Hiszpania) - Guido Andreozzi (Argentyna) 6:1, 6:4
Roberto Carballes (Hiszpania) - Andrej Martin (Słowacja, Q) 6:3, 6:2
Pablo Cuevas (Urugwaj) - Facundo Bagnis (Argentyna, WC) 6:4, 6:4
Albert Ramos (Hiszpania) - Hugo Dellien (Boliwia, LL) 7:6(7), 4:6, 6:3
Alessandro Giannessi (Włochy, Q) - Thiago Seyboth Wild (Brazylia, WC) 6:7(8), 7:5, 7:6(4)

wolne losy: Fabio Fognini (Włochy, 1); Marco Cecchinato (Włochy, 2); Diego Schwartzman (Argentyna, 3); Pablo Carreno (Hiszpania, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Cordobie?