WTA Doha: trudna przeprawa Rosolskiej i Buzarnescu. Polka i Rumunka w ćwierćfinale

Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu mają za sobą trudne otwarcie turnieju WTA Premier w Dosze. Polka i Rumunka awansowały do ćwierćfinału po zwycięstwie nad Chorwatką Dariją Jurak i Hiszpanką Marią Jose Martinez Sanchez.

Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu
W Dosze Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu notują pierwszy wspólny występ od ubiegłorocznego turnieju w Zhuhai, który odbył się na przełomie października i listopada. Na początek Polka i Rumunka pokonały 3:6, 6:3, 10-4 Chorwatkę Dariję Jurak i Hiszpankę Marię Jose Martinez Sanchez.

W pierwszym secie Jurak i Martinez Sanchez wróciły z 0:2. W drugiej partii Rosolska i Buzarnescu ponownie prowadziły 2:0 i tym razem nie pozwoliły rywalkom na odrodzenie. W super tie breaku Polka i Rumunka odskoczyły na 7-3 i nie wypuściły zwycięstwa z rąk. Przy 9-4 wykorzystały pierwszą piłkę meczową.

W ciągu 82 minut obie pary miały po dziewięć break pointów i uzyskały po pięć przełamań. Rosolska i Buzarnescu zdobyły o cztery punkty więcej (60-56).

Dla Rosolskiej to siódmy deblowy występ w Dosze i wygrała drugi mecz (2012 w parze ze Słowenką Andreją Klepac). Buzarnescu w tym roku jeszcze nie odniosła zwycięstwa w singlu (bilans 0-6). W Katarze przegrała w trzech setach z Jeleną Ostapenko. Rumunka notuje drugi deblowy start w Dosze. W ubiegłym sezonie razem z Alize Cornet awansowały do II rundy po pokonaniu Rosolskiej i Abigail Spears.

W ćwierćfinale rywalkami Polki i Rumunki będą nieoczekiwanie Ons Jabeur i Alison Riske, które pokonały 2:6, 6:3, 11-9 Nicole Melichar i Kvetę Peschke. Rozstawiona z numerem pierwszym para w I rundzie miała zmierzyć się z Karoliną Pliskovą i Kristyną Pliskovą. Czeszki wycofały się z powodu choroby wirusowej bardziej znanej siostry. W super tie breaku Melichar i Peschke nie wykorzystały czterech piłek meczowych przy 9-5.

Qatar Total Open, Doha (Katar)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 916 131 dolarów
środa, 13 lutego

I runda gry podwójnej:

Mihaela Buzarnescu (Rumunia) / Alicja Rosolska (Polska) - Darija Jurak (Chorwacja) / Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) 3:6, 6:3, 10-4

Czy Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu awansują do półfinału?