ATP Marsylia: Denis Shapovalov przegrał inauguracyjny mecz. Gilles Simon znów odrobił straty

Gilles Simon w trzech setach pokonał Petera Gojowczyka w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. W ćwierćfinale zameldował się już także Michaił Kukuszkin, który wyeliminował Denisa Shapovalova.

Marcin Motyka
Denis Shapovalov Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Denis Shapovalov
Gilles Simon wygrał drugi kolejny mecz, w którym przegrał pierwszego seta. Po tym, jak w poniedziałek w takich okolicznościach okazał się lepszy od Antoine'a Hoanga, w środę, w II rundzie turnieju ATP w Marsylii, wyeliminował Petera Gojowczyka. Francuz podniósł się po przegranej 4:6 inauguracyjnej partii, w dwóch następnych stracił tylko sześć gemów i ostatecznie zwyciężył 4:6, 6:4, 6:2.

- Początek meczu był dla mnie trudny. On nie pozwolił mi na złapanie rytmu. Ale w trzecim secie zagrałem bardzo dobrze. Cieszę się, że awansowałem do ćwierćfinału - powiedział Simon, dwukrotny triumfator Open 13, w tegorocznej edycji rozstawiony z "szóstką".

Do ćwierćfinału awansował już także Michaił Kukuszkin. Kazach pokonał 6:4, 7:6(4) rozstawionego z numerem czwartym Denisa Shapovalova, któremu nie pomogło nawet 18 asów serwisowych. Kukuszkin posłał ich ledwie dwa, ale w pierwszym secie wykorzystał jedyną szansę na przełamanie, jaką miał, a w drugim był skuteczniejszy w tie breaku.

Inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem drugim Borny Coricia został Ugo Humbert. Francuski posiadacz dzikiej karty ograł 6:3, 7:6(3) Ernestsa Gulbisa, zwycięzcę imprezy w Marsylii sprzed czterech lat, i odniósł czwarte w karierze zwycięstwo na poziomie głównego cyklu męskich rozgrywek.

Gregoire Barrere wykorzystał szansę. Francuz wszedł do drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, zastępując Gaela Monfilsa, i w środę pokonał 7:6(3), 6:3 Jiriego Vesely'ego. W II rundzie Barrere zmierzy się z innym lucky loserem, Serhijem Stachowskim. Z kolei Matthias Bachinger wygrał ze Steve'em Darcisem i o ćwierćfinał powalczy z Fernando Verdasco.