ATP Delray Beach: del Potro pokonał mistrza z Nowego Jorku. Dwóch Amerykanów dołączyło do Isnera

Najwyżej rozstawiony Argentyńczyk Juan Martin del Potro w dwóch setach pokonał Reilly'ego Opelkę i awansował do ćwierćfinału zawodów Delray Beach Open. O miejsce w półfinale powalczy w sumie trzech reprezentantów USA.

Rafał Smoliński
Juan Martin del Potro Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro
Oznaczony "jedynką" Juan Martin del Potro kontynuuje powrót do rywalizacji w tourze. W czwartek Argentyńczyk wygrał 6:4, 6:4 z Reillym Opelką, który w niedzielę triumfował w halowym turnieju New York Open. Amerykanin posłał 18 asów, ale nie uniknął problemów przy własnym podaniu. W pierwszym secie stracił serwis w trzecim gemie, natomiast w drugim przy stanie po 4.

Del Potro zameldował się w ćwierćfinale, w którym zmierzy się z Mackenziem McDonaldem. Amerykanin zagrał bardzo cierpliwie i dwukrotnie przełamał serwis doświadczonego Guillermo Garcii-Lopeza. Tenisista gospodarzy zwyciężył Hiszpana 7:5, 6:4 i po raz drugi osiągnął 1/4 finału zawodów głównego cyklu. Wcześniej dotarł do tej fazy w czerwcu 2018 roku w holenderskim Den Bosch.

Porażką w II rundzie zakończył się występ Nicka Kyrgiosa. Australijczyk przegrał z Radu Albotem 2:6, 6:3, 3:6. Mecz pokazał, że tenisista z Canberry nie jest jeszcze w pełni zdrowy. Kolano znów dało znać o sobie i zostało przez fizjoterapeutę mocno zabandażowane. Choć Kyrgios posłał aż 19 asów, to trzykrotnie stracił podanie. Mołdawianin wziął rewanż za porażkę doznaną na inaugurację US Open 2018.

Przeciwnikiem Albota w piątkowym meczu o półfinał będzie oznaczony czwartym numerem Steve Johnson. Amerykanin pokonał doświadczonego Włocha Paolo Lorenziego 7:5, 7:5, dołączając tym samym do swoich rodaków McDonalda i Johna Isnera. Do zwycięstwa reprezentanta gospodarzy w każdym secie wystarczyły pojedyncze przełamania.