WTA Indian Wells: wygrane Pliskovej i Sabalenki. Kerber z problemami w IV rundzie

Karolina Pliskova oddała pięć gemów Ysaline Bonaventure w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. Andżelika Kerber w trzech setach pokonała Natalię Wichliancewą.

Karolina Pliskova Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
Karolina Pliskova (WTA 5) imprezę w Indian Wells rozpoczęła od wyeliminowania w trzech setach Japonki Misaki Doi. W III rundzie Czeszka wygrała 6:3, 6:2 z Ysaline Bonaventure (WTA 144). W ciągu 66 minut Belgijka popełniła 12 podwójnych błędów. Pliskova zaserwowała 13 asów i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Bonaventure w kwalifikacjach pokonała Igę Świątek. Był to jej debiut w turnieju rangi Premier Mandatory.

W IV rundzie Pliskova zmierzy się z Anett Kontaveit (WTA 21), która prowadziła 5:0 z Anastasiją Sevastovą (WTA 11), gdy Łotyszka skreczowała z powodu choroby wirusowej. Czeszka piąty rok z rzędu awansowała do 1/8 finału w Indian Wells i powalczy o czwarty ćwierćfinał. Estonka notuje trzeci występ w kalifornijskiej imprezie. W dwóch poprzednich sezonach wygrała jeden mecz. Wcześniej w turniejach rangi Premier Mandatory nigdy nie doszła dalej niż do III rundy.

Andżelika Kerber (WTA 8) zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:3 Natalię Wichliancewą (WTA 112). W pierwszym secie Niemka nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W dwóch kolejnych partiach opanowała sytuację i do niespodzianki nie doszło. W ciągu godziny i 53 minut Rosjanka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Kerber cztery razy oddała podanie, a sama zamieniła na przełamanie siedem z 20 okazji.

Dla Kerber to 10. występ w Indian Wells. Najdalej doszła do półfinału (2012, 2013). O czwarty ćwierćfinał w imprezie zmierzy się z Aryna Sabalenka (WTA 9), która zwyciężyła 6:2, 7:5 Łesię Curenko (WTA 28). W drugim secie Ukrainka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyła tylko punkt. W ciągu 83 minut Białorusinka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i powalczy o drugi ćwierćfinał turnieju rangi Premier Mandatory (Pekin 2018). Tenisistki te spotkały się po raz drugi. W ubiegłym sezonie w Hobart Curenko rozbiła Sabalenkę 6:1, 6:1.

W ubiegłym sezonie Pliskova pokonała Kontaveit w półfinale w Stuttgarcie w ich jedynym do tej pory spotkaniu. Kerber i Sabalenka zmierzą się po raz pierwszy. Przed rokiem Białorusinka do turnieju w Indian Wells przystąpiła jako 63. rakieta globu. Odprawiła wówczas Swietłanę Kuzniecową i doszła do III rundy.