WTA Hobart: Radwańska odpada w pierwszej rundzie!

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Nieprzyjemną dla polskich kibiców niespodziankę sprawiła Agnieszka Radwańska. Nasza najwyżej sklasyfikowana tenisistka, pomimo doskonałego początku meczu, nie sprostała w niedzielną noc Włoszce Flavii Pennettcie i odpadła w pierwszej rundzie turnieju IV kategorii Morilla Hobart International (Australia, pula nagród 170 tys. dol.).

Agnieszka Radwańska zaczęła spotkanie bardzo dobrze, bo od prowadzenia 4:1 w pierwszym secie. Później jednak Włoszka zaczęła lepiej serwować, a Polka tracić grunt pod nogami. Efekt - ze stanu 1:4 Pennetta doprowadziła do wygranej w secie 6:4.

Zgoła inaczej wyglądał drugi set spotkania. Radwańska prowadziła już 4:0 (do tego momentu Pennetta wygrała zaledwie pięć piłek, przy szesnastu naszej zawodniczki), jednak straciła swoje podanie i jedynego gema w całym secie. Druga odsłona meczu zakończyła się rezultatem 6:1 dla Isi.

Kiedy wyglądało, że Polka opanowała już sytuację, Pennetta wróciła do dobrej gry. Włoszka przełamała naszą zawodniczkę już w czwartym gemie. Później, w przeciwieństwie do poprzedniego seta, pewnie utrzymywała swoje serwisy. Na dokładkę przełamała Polkę także w ostatnim gemie meczu i zakończyła pojedynek wynikiem 6:4, 1:6, 6:2.

Nasza zawodniczka za turniej w Hobart dopisze do rankingu zaledwie 1 punkt. Mniej niż jej siostra - Urszula - która za udział w drugiej rundzie eliminacji otrzyma 2 punkty. Kolejny start sióstr Radwańskich będzie miał miejsce w Melbourne, podczas wielkoszlemowego Australian Open. Urszula zagra w eliminacjach, natomiast Agnieszka w turnieju głównym.